Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) Problem z mocą i przyspieszeniem Opel Zafira 2.0 DTI - 2004



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacekmiastko

Debiutant



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 20:03
Temat postu:

Problem z mocą i przyspieszeniem Opel Zafira 2.0 DTI - 2004


Witam.
Nie palą się żadne kontrolki.
Na postoj, jak dodaję gazu, to obroty dochodzą do 3000 - 3500 obrotów i dalej nic, a nawet się cofają.
W trakcie jazdy rozpędza się bardzo powoli. Na trzecim biegu gaz do dechy, obroty ok. 3000 i prędkość około 60 km/h.
Stało się nagle. Nie wiem czy to może złe paliwo, turbina czy przepływomierz?
Proszę o radę i pomoc!
Może pod komputer.
Dziękuję.
Powrót do góry
boogoo

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Opel Zafira 2,0DTI;2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Cze 2009, 08:18
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z mocą i przyspieszeniem Opel Zafira 2.0 DTI - 2004


Bardzo duża drobnostka Cool .Mój kolega miał to samo,robiliśmy wszystko co mogliśmy amatorsko przy tym aucie i nic.Ale tu w Jaśle jest taki gośc co ma łeb i rano odstawiliśmy auto,a w południe było zrobione.Groszowa sprawa.Ale nie powiedział co.Mówił że coś się przycina i zawiesza.Można to poprawic,a nowe 800 zł.pozdro.
Powrót do góry
jacekmiastko

Debiutant



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Cze 2009, 20:07
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z mocą i przyspieszeniem Opel Zafira 2.0 DTI - 2004


To, że miałaby być drobnostka, to mnie cieszy, ale problem jest inny, gdyż ja jestem z Pomorza i do Jasła mam niezły kawałek drogi.
Może była możliwość ustalenia gdzie zajrzeć i co to się tam miałoby zacinać, bo nie mam żadnego pomysłu.
Nie wiem czy ładować pieniądze w badanie komputerem. Właściwie, to nie wiem co wogóle robić? Embarassed
Powrót do góry
baltazar201

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 10:23
Temat postu:

Re: Problem z mocą i przyspieszeniem Opel Zafira 2.0 DTI - 2004


Kolego mialem taki sam problem,podlaczalem sie pod komputer i nic nie wykazalo ,tylko przyczyna jest zawor EGR...trzeba go rozebrac i przeczyscic(nie wymieniac) bo to koszt ok1000zl...
Powrót do góry
Bastion

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 58

Posiadane auto: Opel Zafira Comfort DTI 2.0 2003r
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 23:08
Temat postu:

Re: Problem z mocą i przyspieszeniem Opel Zafira 2.0 DTI - 2004


jacekmiastko napisał:
Nie palą się żadne kontrolki.


W standardzie ODB 2 wszystkie kontrolki powinny sie zapalic
po przekreceniu kluczyka w pozycje 1 i zgasnac po zapaleniu silnika.

To jest taki test czy ktos (czytaj handlarz) nie odlaczyl kontrolek aby ukryc bledy silnika/ABS/katalizatora.

Zapalaja sie u Ciebie kontrolki po przekreceniu kluczyka na pozycje 1?

jacekmiastko napisał:
Nie wiem czy to może złe paliwo, turbina czy przepływomierz?


Turbine mozesz latwo sprawdzic, potrzebne sa 2 osoby, jedna osoba siada w aucie i gazuje do 1,5- 2,5 tys/obr/s a druga osoba trzyma reke na gumowej rurze, ktora biegnie od turbiny do intercoolera. Tak gdzies od 2,1-2,3 tys/obr/s czyc wyraznie, ze cisnienie w rurze wzrasta i guma pecznieje.

Jezeli masz watpliwosci co do paliwa (dobrze dziala test ODB2) to mozesz poprostu zatankowazc cos lepszego- moim zdaniem najlepsze dostepne obecnie paliwo dla diesla to Shell- v Power GTL (z dodatkiem syntetycznego ON otrzymanego z gazu ziemnego).

Moze chodzic o brudny EGR (tak jak pisal baltazar201) bo to faktycznie moze nie pokazywac bledow na konsoli (zapalanie sie kontrolek).
W takim przypadku EGR mozna przeczyscic domowym sposobem przy uzyciu preparatu WD40 (kiedys na forum podawalem link jak to robic).

Moze chodzi o wtryskiwacze?
Jezeli nie chcesz wpadac w koszty (a kto by chcial:))
Na Twoim miejscu, sprobowalbym przeczyscic silnik preparatem STP do czyszczenia wtryskiwacy STP w dieslach, kosztuje pare groszy (18-20 zl).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 23:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekmiastko

Debiutant



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Cze 2009, 18:17
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z mocą i przyspieszeniem Opel Zafira 2.0 DTI - 2004


Witam wszystkich ponownie i dziękuję za otrzymane rady.

Otóż wszystkie wymagane kontrolki się zapalają, zresztą jak dawniej i wszystkie gasną po odpaleniu auta.

Turbinę sprawdzałem - działa. Filtr paliwa sprawdzałem - wszystko w porządku. Może jakaś woda w paliwie.

Mam nadzieję, iż to nie wtryski, gdyż jak się okazało po kilku dniach użytkowania auta - raz działa normalnie (jest moc), a raz szfankuje (mocy brak). Wyglądałoby to na jakieś zawieszanie się jakiegoś urządzenia. Myślę teraz, że mógłby być to właśnie zanieczyszczony zawór EGR. Może to w nim coś się zawiesza.
Potrzebowałbym tylko informacji gdzie go znaleźć i jak przeczyścić.
Dziękuję za podpowiedzi.
Pozdro.
Powrót do góry
jacekmiastko

Debiutant



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Cze 2009, 21:12
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z mocą i przyspieszeniem Opel Zafira 2.0 DTI - 2004


Witam ponownie.
Mam nadzieję, iż będzie to przydatna rada. Mnie kosztowała 50 zł u elektronika - mechanika, a roboty było na 5 minut bez użycia jakiegokolwiek narzędzia.

W nawiązaniu do mojego problemu, tj. słabnąca moc, brak przyspieszenia, wstrząsy silnikiem podczas wchodzenia na obroty, a przede wszystkim brak jakiejkolwiek kontrolki informującej o usterce. Większość przyczyn sprawdzona i nic.

W przedniej części silnika, znajduje się niewielki zawór (czarny, plastikowy) z cięgnem. Zawór ten służy do odcinania powietrza przy gaszeniu silnika, a ma to za zadanie zapobiec trzęsieniem silnika.
Jak się okazało, u mnie zawór ten był lekko zaśniedziały - zabrudzony (membrana znajdująca się w środku ) co powodowało, iż podczas gaszenia silnika pozostawał on w pozycji zamkniętej (nie odbijał do pozycji wyjściowej) co znowu powodowało "przycinanie" silnika - brak powietrza. Czasami zdażyło się, iż "odbił" i wówczas wszystko było w porządku, a czasami zatrzymał się i auto przez to się muliło.
Mechanik zastałe cięgno "spuścił" i wszystko wróciło do normy za wspomniane prędzej 50 zł, ale lepiej było wydać tyle, aniżeli w serwisie niewiadomo ile lub też kombinować coś z przepływomierzem, wtryskami i EGR chociaż racja, że tego warto przeczyścić od czasu do czasu.
Ja osobiście zawór i cięgno "potraktowałem" WD40 i działa jak nowe. Przynajmniej narazie. Nie wiem ile takie coś może kosztować w serwisie, ale podobnież bez tego można "żyć" tylko trzeba dobrze zaślepić wężyk ciśnieniowy. Wygląda też na to, że powinno dać się ten zawór rozebrać i przeczyścić, ale tego jeszcze nie próbowałem.

Mając na uwadze powyższe, wszystkim użytkownikom Zafirek, przynajmniej tych z silnikiem 2.0 DTI już za wczasu radzę sprawdzić przedmiotowy zawór i na wszelki wypadek potraktować WD40 dla płynnego działania aby nie być kiedykolwiek niemile zaskoczonym, a przede wszystkim zaoszczędzić parę groszy.

Pozdrawiam wszystkich.

A jednak miałem rację, iż wyglądało to na jakieś zacięcie!!
Powrót do góry
Bastion

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 58

Posiadane auto: Opel Zafira Comfort DTI 2.0 2003r
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 15 Cze 2009, 21:59
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z mocą i przyspieszeniem Opel Zafira 2.0 DTI - 2004


jacekmiastko napisał:

Większość przyczyn sprawdzona i nic.
W przedniej części silnika, znajduje się niewielki zawór (czarny, plastikowy) z cięgnem.


Fajnie, ze rozwiazales problem, to chyba jednak chodzi o EGR?
To jest to?
http://www.zafiraklub.nazwa.pl/forum/viewtopic.php?p=514&sid=651b49023a1e8e0d5cd9be96452ad549

Jezeli faktycznie chodzi o EGR z tego co czytalem gdzies na grupach tunigowych to w naszych silnikach 2.0 DTI nie mozna go odciac.


Ostatnio zmieniony przez Bastion dnia Pon 15 Cze 2009, 22:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
rafbol

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 16

Posiadane auto: opel zafira 2.0dtl 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Cze 2009, 22:12
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z mocą i przyspieszeniem Opel Zafira 2.0 DTI - 2004


witam czy chodzi ci o ten zawór w kolektorze ssącym z góry czy ten z boku ktury otwiera przepustnice.pozdrawiam.
Powrót do góry
jacekmiastko

Debiutant



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Cze 2009, 22:59
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z mocą i przyspieszeniem Opel Zafira 2.0 DTI - 2004


To jednak nie chodzi o EGR.

http://www.zafiraklub.nazwa.pl/forum/viewtopic.php?p=514&sid=651b49023a1e8e0d5cd9be96452ad549

Wchodząc na powyższy link, podany przez kolegę Bastiona, na pierwszym zdjęciu, obok zakreślenia na czarno (zawór EGR) widać czarny zawór z doprowadzonym wężykiem ciśnieniowym. To właśnie ten zawór mi się zacinał. Spróbujcie go zamknąć, to silnik Wam zgaśnie, a przymknięty do połowy obniża moc, obroty i samochód nie przyspiesza.
U mnie przynajmniej tak było.
Powrót do góry
Hazel

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 21:46
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z mocą i przyspieszeniem Opel Zafira 2.0 DTI - 2004


Witam Wszystkich. Miałem ten sam problem. Ale udało mi się go szybko i tanio zlikwidować.
A mianowicie należało odtłuścić przepływomierz powietrza,który znajduje się tuż za filtrem powietrza. Użyłem płynu do odtłuszczenia układu hamulcowego, który kosztuje 10zł! Mechanicy chcieli wymienić na nowy za 300zł.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

13 900

2009r.

170 000 km

wielkopolskie

OpelVectra

16 999

2006r.

169 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelInsignia

62 400

2018r.

123 000 km

mazowieckie

OpelCorsa

13 900

2008r.

178 000 km

lubelskie

OpelAstra

15 900

2005r.

160 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System