Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) silnik ciepły nie odpala!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
budyn

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorze zachodnie
Posiadane auto: Astra combi 92r. 1.8i 8v ASB 300kkm
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lip 2009, 10:11
Temat postu:

silnik ciepły nie odpala!


Witam! Zakupiłem niedawno zarabista astre:) 92r. 1.8i 8v w automacie. Aha oczywiście z "ekonomczną" instalacją LPG (obecnie ponad 12l/100km) Mam taka sprawe, że silnik po nagrzaniu nie chce niekiedy zapalić. Mianowicie jeśli odstoi kilka minut to kręci i nie może załapać. Nie zawsze tak jest. Gdy wyłącze i od razu chce go odpalic to zadziała. Rano nie ma z nim problemów. Tzn:) nie do końca. Wiem, że sprężanie jest słabe na dwóch cylindrach. na 3 ok 6 atm, na 4 ok. 5 atm. Ale pomimo to zawsze z rana odpala, co prawda nie chodzi równo ale daje radę. Mam też wyciek oleju z okolic głowicy w narożu silnika (przy 4 cylindrze). Mechanik twierdzi, że problemy z rozruchem wynikają właśnie z małej kompresji i braku siły do rozruchu. Ale czemu z zimnym nie ma problemu?. WIem, że remont silnika jest nie odzowny ale czy to jest rzeczywista przyczyna tego, że nie chce zapalić? Śledzą forum piszecie koledzy o czujnikach, które lubią stwarzać problem przy nagrzanym silniku. Jak to zdiagnozować? Najlepiej samemu. Wysle dobrą flaszkę temu kto przemyśli i trafi w przyczynę. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
mackwi

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: SCENIC 1.9 TDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Lip 2009, 22:31
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) silnik ciepły nie odpala!


Zmierz sobie kompresję rano, na zimnym silniku, a sam sobie odpowiesz na pytanie...
kompresja na takim poziomie jaki opisujesz kwalifikuje ten silnik na zasłużona emeryturę.
Nie polecam naprawiać, bo to inwestycja która się absolutnie nie zwróci. Ze spokojem kupisz sobie taki sam silnik jak Twój w bardzo dobrej kondycji i razem z przełożeniem zapłacisz mniej niż za remont tego który obecnie masz w aucie...
Zrób sbie też próbe olejową, bo być może przyczyną Twoich problemów z odpalaniem i kompresją mogą być nadpalone i nieszczelne zawory (masz gaz, więc to możliwe). Wtedy wystarczyłby Ci remon, lub wymiana głowicy i będzie po problemie.
Na flaszkę poczekam, aż napiszesz co było Smile)
_________________
McK
Powrót do góry
budyn

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorze zachodnie
Posiadane auto: Astra combi 92r. 1.8i 8v ASB 300kkm
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Sie 2009, 12:35
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) silnik ciepły nie odpala!


Próba olejowa wykazuje zużycie zaworów. Pierścienie jeszcze "trzymają"Smile Wiem, ze nie problem kupic drugi silnik.. tylko czy po całej operacji nie okaze sie, że remont czeka "nową" jednostke?? Może macie koledzy w miarę pewny silnik do sprzedania??
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

38 900

2018r.

122 000 km

mazowieckie

OpelVectra

9 900

2006r.

304 000 km

śląskie

OpelVivaro

48 900

2011r.

341 000 km

śląskie

OpelVectra

24 900

2009r.

219 000 km

śląskie

OpelZafira

9 900

2004r.

223 202 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System