Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem po założeniu instalacji gazowej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ostapowicz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 09:21
Temat postu:

problem po założeniu instalacji gazowej


Kupiłem stilo 1,4 Activ i postanowiłem założyć instalacje gazową.
Po namyśle wybrałem instalację Stag 300 i po przejechaniu 100 km włączyła mi się informacja o awarii systemu zasilania jak dobrze to nazwałem (kontrolka w postaci małego pomarańczowego silniczka).
Pojechałem do warsztatu i stwierdzili ze naprawione po następnych 100 km powtórka.
Mechanik twierdzi że jest jakiś problem z sondą za katalizatorem
Czy ktoś wie o co chodzi i czy z ta sondą to prawda?
Powrót do góry
joeqtno

Dyskutant



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Laguna III 2.0 dCi, Clio III 1.2+LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 10:07
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem po założeniu instalacji gazowej


Prawda z tą sondą Lambda.Sonda nie rozpoznaje gazu jako prawidłowego paliwa.Głupieje po prostu i komp wyrzuca taki komunikat.Miałem identyczne sytuacje kilka razy w Stilo 1,6 trzeba było przeprowadzić kalibrację.Możesz sprobować przełączyć autko na benzynę i trochę pojeździć albo odłączyć na kilkanaście kilkadziesiąt minut aku taki reset kompa domowym sposobem (pod warunkiem,że sonda jest zdrowa).W moim Stilonie to pomagało ale podstawa to czysty gaz nie łasić się na 10 gr różnicy na litrze.
Powrót do góry
ostapowicz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 10:19
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem po założeniu instalacji gazowej


Zadzwoniłem do innego warsztatu i tam mi powiedziano że powodów może być wiele od sondy po kiepski gaz a nawet zapchany układ wydechowy więc trzeba chyba zdać się na warsztat wymienić sondę koszt około 160 zł plus robocizna (zamiennik bo oryginał 600 zł).
Ale jeszcze odłączę akumulator dla resetu i pojeżdżę na paliwie zobaczymy czy się zapali kontrolka.
Gaz tankowałem w orlenie więc tam chyba maja dobry gaz.
Zobaczymy jak będzie po resecie i na paliwie dam znać.
Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 13:53
Temat postu:

Jakość gazu ...


Co do jakości gazu - ORLEN teoretycznie powinien być ok. Ale jak chcesz mieć większą pewność to polecam Shell lub Statoil, tamten gaz jest droższy ale jakość zdecydowanie lepsza. Pozdro.
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 15:25
Temat postu:

Re: Jakość gazu ...


Vitor_Belfort napisał:
Co do jakości gazu - ORLEN teoretycznie powinien być ok. Ale jak chcesz mieć większą pewność to polecam Shell lub Statoil, tamten gaz jest droższy ale jakość zdecydowanie lepsza. Pozdro.

Skąd wiesz że jakość jest lepsza?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 15:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 16:10
Temat postu:

Re: Jakość gazu ...


adam-as napisał:
Vitor_Belfort napisał:
Co do jakości gazu - ORLEN teoretycznie powinien być ok. Ale jak chcesz mieć większą pewność to polecam Shell lub Statoil, tamten gaz jest droższy ale jakość zdecydowanie lepsza. Pozdro.

Skąd wiesz że jakość jest lepsza?


Bo na tej samej ilości gazu robię w tych samych warunkach więcej kilometrów i samochód lepiej się zbiera.

Pozdro
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
ostapowicz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 18:46
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem po założeniu instalacji gazowej


Reset kompa domowym sposobem nic nie dał pozostaje jeździc na paliwie może sie wyłączy no i chyba wymiana sondy obawiam sie tylko czy to nie jest taka zagrywka gazowników, że zwalaja sprawę na sondę.
Mechanik twierdził, że testował sondę i wynika że coś się z nią dzieje.
Wynika z tego, że moja droga krzyżowa z instalacą LPG dopiero sie zaczyna.
Powrót do góry
joeqtno

Dyskutant



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Laguna III 2.0 dCi, Clio III 1.2+LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Sty 2008, 11:57
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem po założeniu instalacji gazowej


Może faktycznie padła ci sonda. Ja miałem ją wymienianą po jakimś roku użytkowania Stilo na szczęście był na gwarancji.Z instalacją,jeśli masz ją prawidłowo założoną,skalibrowaną itd.robili to ludzie,którzy sie naprawdę na tym znają i są dość oblatani ,nie powinno się nic stać.
Powrót do góry
ostapowicz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Sty 2008, 20:31
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem po założeniu instalacji gazowej


No i się naprawiło samo, kontrolka zgasła na razie smigam ale nowa sonda leży u mechanika w gotowości.
Powrót do góry
Bogdan Woźniak

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): ORZESZE
Posiadane auto: Fiat Stilo Actual 1.2, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Sty 2008, 11:21
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem po założeniu instalacji gazowej


Miałem podobny problem,myślałem że to wina jakości gazu,tak tez twierdził gazownik,ale okazało się po podłączeniu do komputera że nie pali jeden gar.Wymienili wtryskiwacz oczywiście gazu a tu dalej to samo,pali się kontrolka "check" .Został wymieniony komputer sterujący wtryskami gazu,dalej świeci "check".Dopiero dokładna kalibracja i naprawa "mapy" jak powiedział gazownik usunęło problem.Tak więc sonda lambda nie miała u mnie z tą awarią nic wspólnego.Od tej pory moja instalacja w Stilonie 1.2 chodzi bez awaryjnie a spalanie jak by kogoś interesowało to około 7 litrów gazu na 100 km.Dobrze że awaria wyskoczyła w czasie gwarancji,bo koszt naprawy tj: wtryskiwacz,komputer,kalibracja oraz"mapa" to jakieś 600 zł.
_________________
Bodzio
Powrót do góry
ostapowicz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Lut 2008, 20:24
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem po założeniu instalacji gazowej


Czy ktoś wie co to jest kalibracja sondy, na czym to polega.
Może to potoczna nazwa, a kalibruje się calą instalacje gazową.
Bo sonda przecież nie jest podlączona do instalaji LPG, a więc jej sprawdzenie nastepuje po podlaczeniu pod program kontrolny fiata więc i kalibracja samej sondy o ile taka następuje powinna chyba być robiona pod oprogramowaniem fiata, tak jak np. kasowanie błędów komputera.
A może się mylę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


OpelInsignia

123 000

2019r.

130 000 km

śląskie

OpelAstra

24 900

2015r.

210 650 km

lubelskie

OpelInsignia

32 900

2009r.

129 017 km

śląskie

OpelZafira

17 900

2008r.

208 127 km

śląskie

OpelAstra

21 990

2014r.

307 479 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System