Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Astra nie odpala!


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafi_86

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Wrz 2007, 14:21
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra nie odpala!


witam. pisalem wczesniej jakie mialem klopoty z moim opelkiem, ale teraz juz jest dobze. auto bylo u 2 mechanikow na kompie i kazdy mowil ze cos innego nawala (a ze pompa paliwa, drugi ze imobilajzer itd) az w koncu pojechalem do znajomego elektronika od aut i sie wszystko wyjasnilo, jak sie okazalo ci wczesniejsi podlanczali pod kompa ale nie mieli takiego typu silnika(jaki ja mam w aucie) w swoim orogramowaniu i dlatego ruzne bledy wywalalo. a ten znajomy mial sprawdzil wszystko i jest ok "komputer nie zarejestroeal bledow" wszystko cholalo bez zazotow a przy okazji zapalil go i sprawdzil zaplao, sade lamda, spalanie ,mieszanke itp. a tagze kluczyk pod wzgledem elektronik(takim smisznym uzadzonkiem) wszystko ok. to czemu nawala pytam a on na to przeczysc wszystkie masy, a masy juz przeciez czyscilem, jak sie okazalo pokazal mi jeszcze ze 4 miejsca gdzie sa masy podlanczane, wyczyscilem(chociaz nic na nich nie bylo) i od kilku tygodni jest oki Very Happy . po za tym ze raz mi paliwo odciol ale to przez moja glupote, podobna jak sie trzyma dluzej na wysokich obrotach(max) w casie jazdy to odetnie ale niewiem czy to prawda, a i filtr paliwa ten z tyl pod drzwiami trzeba dosyc czesto wymieniac. pozdrawiam
Powrót do góry
Rafi_86

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Wrz 2007, 14:29
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra nie odpala!


[quote="Waldy"]sluchajcie-- na 99,9 % jest to silnuk krokowy. wymieniłem dziś i jak narazie jest OK.


witam co do tego silnika to nie jestem taki pewny ja tez wymienilem i byl spokuj jakies 2 tygodnie i potem znowu sie zaczelo. ale u ciebie moze to byc ten silnik..pozdrawiam ps. te spr. autko na kompie u jakiegos dobrego elektronika, i przeczysc masy bo u mnie wlasnie te masy tak [cenzura](wszystkie)
Powrót do góry
Waldy

Czytelnik



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Wrz 2007, 09:10
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra nie odpala!


cześć . ja mam silnik 1,4 . powiedz mi gdzie ja znajdę te 4 masy w którym one są miejscu żebym mógł je wyczyścić.
Pozdrawiam Waldek
Powrót do góry
Waldy

Czytelnik



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Wrz 2007, 22:08
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra nie odpala!


cześć . autko mam już naprawione . padła dziś po południu . brak iskry . to była przyczyna moich problemów . miałem uszkodzoną cewkę plus moduł sterujący impulsem pod cewką . jest już OK.

Pozdrawiam wszystkich

życzę jak naj mniej usterek

nara
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Wrz 2007, 02:12
Temat postu:

Asra nie pali


[b]Siemka

Jeśli czuć jest paliwo ?? To sprawdź zamocowanie objemek na przewodach paliwowych to nie są żarty. Już widziałem jak się autko smoli. Jeśli byłeś na komputerze i wskazanie było na pompę paliwa. Można ją wymontować z autka i wtedy spoko sprawdzić.Domowym sposobem . Mały pojemniczek z paliwem dwa wężyki i akumulator 12 V oraz karnisterk na nadmiar paliwa.Jeśli to wszystko połączysz.To stumień z pompy musi być równy i dość mocny / ok 3-5 barów/ Jeśli masz gdzieś dobry warsztat to powinni mieć stanowisko do pomiaru ciśnienia i wydajności pomp paliwa .Wtedy wynik nie będzie no oko.Pozostałe elementy można będzie sprawdzić i wtedy dać opimię lub postawić konkretną diagnozę . Czasem usterek jest kilka i auto jednego dnia pracuje normalnie a drugiego już nie zapala , gaśnie łapie wysokie obroty.Ale spoko , każdy temat można opanować .Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 23 Wrz 2007, 02:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomek1_20051

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Wrz 2007, 20:32
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra nie odpala!


JA MAM PODOBNY PROBLEM Z OPLEM VECTRA 1.6 SILNIK C 16NZ..
RANO ZAWSZE MA PROBLEM Z ODPALENIEM.ROZRUSZNIK KRĘCI A AUTO NIC. ALE WYSTARCZY GO LEKKO NA PYCHA I ODPALA BEZ PROBLEMÓW. POTEM W CIĄGU DNIA JEST JUŻ OK. I ZNÓW POSTOI PRZEZ NOC I POWTÓRKA Z ROZRYWKI.
KABLE MAM NOWE ŚWIECE TEŻ, KOPUKA ZMIENIANA JUŻ 2 RAZY I NADAL TO SAMO. CZYŚCLEM WSZYSTKIE STYKI W APARACIE ZAPLONOWYM I NIC NIE POMAGA. MOŻE JAKOŚ POMOŻECIE W TYM TEMACIE Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2007, 01:02
Temat postu:

astra


Siemka

Jesli nie wiesz jaki masz motor to jak chcesz go naprawiać ???

_________________
XXX
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2007, 01:12
Temat postu:

astra nie pali


Sorki

Ta wypowiedź przeskoczyła do innego tematu ???
Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę. Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
faktorx

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2007, 21:52
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra nie odpala!


miałem tosamo w 1,4 i pomogło czyszczenie mas w komorze silnika na nadwozie i wymiana rozrusznika teraz rano pali bez problemu, pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
jarek6814

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 02:11
Temat postu:

opel astra nie odpala


Radzę sprawdzic sterownik pompy paliwa od strony pasażera w boku pod nogami koło kompa jest kostka która steruje pompą ,rozebrać delikatnie i przelutowac i będzie ok,ewentualnie nowa koszt 45-50zł.
Powrót do góry
skype status
G-Slawek

Czytelnik



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1

Posiadane auto: astra 1,6 1995/1,7D 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Lut 2008, 22:35
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra nie odpala!


tomek1_20051 napisał:
JA MAM PODOBNY PROBLEM Z OPLEM VECTRA 1.6 SILNIK C 16NZ..
RANO ZAWSZE MA PROBLEM Z ODPALENIEM.ROZRUSZNIK KRĘCI A AUTO NIC. ALE WYSTARCZY GO LEKKO NA PYCHA I ODPALA BEZ PROBLEMÓW. POTEM W CIĄGU DNIA JEST JUŻ OK. I ZNÓW POSTOI PRZEZ NOC I POWTÓRKA Z ROZRYWKI.
KABLE MAM NOWE ŚWIECE TEŻ, KOPUKA ZMIENIANA JUŻ 2 RAZY I NADAL TO SAMO. CZYŚCLEM WSZYSTKIE STYKI W APARACIE ZAPLONOWYM I NIC NIE POMAGA. MOŻE JAKOŚ POMOŻECIE W TYM TEMACIE Sad


Witam
Ja mam taki sam problem proszę o pomoc.

Astra 1,6 16V 100 kucyków, Kombi na pokrywie silnika pisze Sport
Nr nad WOL000051T8129267
Powrót do góry
andreas

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): MYSLOWICE
Posiadane auto: OPEL VECTRA 2.ODTI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Kwi 2008, 21:32
Temat postu:

opel nie odpala


Wymienić świece mogą mieć przebicie wtedy iskra lata po całej świecy, sprawdzić przewody lubią się przepalać na styku izolacji z wejściem na świecę . Powyższe usterki mogą ustąpić jak jest suche powietrze,lub ciepły silnik.
Powrót do góry
andreas

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): MYSLOWICE
Posiadane auto: OPEL VECTRA 2.ODTI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Kwi 2008, 21:37
Temat postu:

problemy z uruchomieniem


Powyżej kolega ma rację jeżeli nie pomagają wymiany świec,kabli to kupić plecinkę do masy z malucha i dołożyć masę powinno być ok.
Powrót do góry
aster

Czytelnik



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Cze 2008, 14:54
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra nie odpala!


witam . ja mam taki problem z moja asterka mianowicie nie chce odpalac jak jest zimny silnik np. stoi 8 godzin gdy w pracy.. i wsiadam chce odpalic i kreci rozrusznikiem i w ogóle sie nie odzywa tak jak by nie mial paliwa.. kompletnie nic Sad z gorki zapali w metrze i potem jedzie juz dobrze.. jeszcze czasem sie zapala zolta kontrolka znaczek silnika to jest jakis blad podobno.. tylko jaki:( ruzne cyrki mi robi ... chce dojsc z nia do ladu w koncu.. aha wymienilem w niej : swiece, kopulke ,palec rozdzielacza ,cewke bo miala przebicie , i ostatnio szczotki i pasek w alternatorze i filtr paliwa.. to jest astra 92 rok 1.6 poj. 8V jedno punktowy wtrysk , benzyna bez gazu... pomocy!!! Exclamation Exclamation Exclamation aha jak sie zapali ta zolta kontrolka przy uruchomieniu silnika to ma dziwne obroty i wtedy go gasze i na nowo odpalam i przewaznie jest potem ok..
jak cos wiecej to prosze pisac .. postaram sie uzupelnic..
Powrót do góry
piter 200

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 3

Posiadane auto: opel astra kombi 16 16v 1995r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Cze 2008, 22:57
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra nie odpala!


panowie ja tez mam taki problem jak odpala to dopiero po kturyms razie i przez chwile chodzi jak by mial zaraz zgasnac po chwili pracuje w miare normalnie tylko tak jakby spadal na sekunde z obrotow i tak chodzi nierowno
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelInsignia

61 800

2019r.

170 000 km

małopolskie

OpelZafira

16 900

2007r.

159 418 km

mazowieckie

OpelAstra

49 999

2020r.

129 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelInsignia

65 900

2019r.

110 000 km

mazowieckie

OpelAstra

41 900

2016r.

153 147 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System