Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Wto 13 Paź 2009, 12:39
Temat postu:

Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


Kłaniam się. Może ktoś miał podobny problem. Posiadam astreII 1,7 dti w zbiorniczku wyrownawczym zauważyłem że mam płyn koloru jak olej. Auto jest z klimą. Wczesniej miałem problem z wyciekiem płynu juz to bylo opisywane na forum. Zamiast usunąć usterkę bo wyciek był kolo nagrzewnicy to wlałem płyn uszczelniający fakt pomogło. Tylko pisało żeby auto dobrze rozgrzać no przy takiej ilości płynu to jest 7 litrów i w dodatku diesel przy normalnej jezdzie to jest niemożliwe. Ale ostatnio zaliczyłem warszawe to faktycznie się zagrzał po staniu w tych korkach. byc może to ten srodek pod wpływem takiej temperatury zabarwil mi chlodziwo. Dodam ze z tym srodkiem to pare tysiecy zrobilem. Sprawdzając stan oleju to jest taki jaki był. Poplukam to i zobacze co z tego wyjdzie.
Pozdrowionka
Powrót do góry
gadu-gadu
ZONQ_MZ

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: VOLVO V40 1.9 TD dCi z 2002r
Piwa: 6/5
Wysłany: Wto 13 Paź 2009, 16:40
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


Witam!

Dla ciebie było by lepiej, żeby to był płyn ale jeżeli okaże się że to olej to masz uszczelkę pod głowicą do wymiany (olej przedostaje się przez przeżartą uszczelkę do chłodziwa - w takim wypadku nie wyjeżdżał bym autem poza miasto).

Pozdrawiam
_________________
Nie pij gdy prowadzisz - za dużo się rozlewa Wink

Powrót do góry
gadu-gadu skype status
vectra c 2.0DTI

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: opla
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 04:14
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


Witam!
To na 99% jest uszczelka pod głowicą ,a czarniejsza historia to pęknięty blok.Zrób tak.Odkręc zbiornik wyrównawczy wymyj go jakimś rozpuszczalnikiem,załóż ponownie uzupełnij płyn odpal i przez kilka minut potrzymaj na obrotach 2.5 tys.potem 3 tys.prawdopodobnie zacznie ci wyrzucać ponownie olej do zbiorniczka.to jest częste w silnikach 1.7.koszt około 1500zł.pozdro
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 08:47
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


Płynu mi nie wużuca ani nie idą jak to muwią bąble jak odkręce korek w zbiorniku wyrównawczym. Przewody cłodnice i nagrzewnice mam juz czysto musze jeszcze sie przejechac tak aby rozgrzac silnik co by termostat sie otworzyl i zobacze co bedzie wtedy.
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 12:18
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


Tak czy inaczej to zakładam ten najgorszy scenariusz co do uszczelki bo narazie to tylko gdybanie a mechanior mechanikowi terz nie jest rowny. Biorąc na logike to jezeli to faktycznie uszczelka to powinno działać w dwie strony jak do płynu to i w olej. Narazie puki co to jezdze na samej wodzie popłukam to i zobacze co z tego wyjdzie.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 12:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ZONQ_MZ

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: VOLVO V40 1.9 TD dCi z 2002r
Piwa: 6/5
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 17:03
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


Sprawdzaj bagnet... najmniejsze oznaki "masełka" i będziesz miał pewność ze to uszczelka.
_________________
Nie pij gdy prowadzisz - za dużo się rozlewa Wink

Powrót do góry
gadu-gadu skype status
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Czw 15 Paź 2009, 10:18
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


Sprawdzam ten bagnet jest ok olej jak byl na miarce tak i jest nic nie przybywa ani nie ubywa. Od 2 dni jeżdze na wodzie zrobiłek około 100 km bo to plukam jak narazie wygląda że jest ok. Wleje tera płyn i bede jeżdził i poobserwuje. Być może cos bylo w układzie tylko wymagało zagrzania silnika do temperatury prawie 100 stopni i to wylazło no niemam pojecia. Ale zobaczymy co dalej z tego bedzie
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Sob 17 Paź 2009, 14:07
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


Panuz VEKTRY C 2.0DTI tylko podziekować, Pewnie jest mechanikiem i by zgrosił na takim problemie jak opisałem. Djagnoza jest mylna acz kolwiek nietrafna. bo co mi z mycia samego zbiorniczka i uzupełnienie go płynem skoro jest cały układ zanieczyszczony. moze tak by zalecic płukanie całego ukladu i potem obserwacja. Raczej nie polece tego użytkownika do grona znawców mechaniki. Auto niestety śmiga jak sie poatrzy musiał sie widocznie srodek uszczelniający pod wpływem tak wysokiej temperatury zabarwić o czym wczesniej pisałem.
Powrót do góry
gadu-gadu
ZONQ_MZ

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: VOLVO V40 1.9 TD dCi z 2002r
Piwa: 6/5
Wysłany: Sob 17 Paź 2009, 16:50
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


W takim razie pozostaje tylko cieszyć się razem z Tobą. Niestety ja nie miałem tyle szczęścia i u mnie była to kiedyś uszczelka.

Pozdrawiam
_________________
Nie pij gdy prowadzisz - za dużo się rozlewa Wink

Powrót do góry
gadu-gadu skype status
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 11:27
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


Kłaniam się. Mam pytanie a po jakim czasie sie zrobilo ci te małełko. Ile przejechałeś kilometrow. No ja zalalem płyn bo jezdzilem na wodzie zrobilem ponad 100 km. Fakt wode to zmieniałem po każdym przejezdzie ale wkoncu zalałem płyn bomrozy już sie pojawiły ale jak narazie jest ok. Może być cos takiegoże przy filtrze oleju są jakieś symeryngi czy coś takiego od chłodnicy oleju moze to to być czasem powod no nie wiem jescze ale plyn juz jest czysty .
Powrót do góry
gadu-gadu
ZONQ_MZ

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: VOLVO V40 1.9 TD dCi z 2002r
Piwa: 6/5
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 16:18
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


Masło z nie robi się z ilości kilometrów tylko po zetknięciu oleju przez jakiś czas z wodą. U mnie czyszczenie korka oleju wychodziło mniej więcej raz na dwa tygodnie.

P.S.
Myślałem sobie: 'to stary silnik, pewnie one tak mają' - raz na kilka tygodni oczyszczałem korek i po sprawie. Podejrzeń nabrałem dopiero przy kontroli poziomu oleju gdy na końcu bagnetu zrobiła mi się z oleju "kawa z mlekiem". Wyobraź sobie, że nie zdążyłem nawet przejechać 10km do mojego mechanika jak silnik przestał palić na jeden gar (kupa dymu i poważne spadki mocy) i prawie nie dało się jechać.

DIAGNOZA:
Skorodowana uszczelka puszczała wodę do oleju i cylindra. W skutek czego tłok wpychał wodę pod ogromnym ciśnieniem z powrotem do obiegu chłodzenia niszcząc pompę wody (chłodziwo wyciekało strumieniem) i uszkadzając trójniki na wężach prowadzące do parownika (który z braku gorącej wody cały pozamarzał). Na szczęście nie było wżer w bloku i cała naprawa łącznie z wymianą rozrządu wyniosła mnie śmieszne 600pln - Jak to dobrze mieć zaprzyjaźnionego mechaniora Very Happy
_________________
Nie pij gdy prowadzisz - za dużo się rozlewa Wink

Powrót do góry
gadu-gadu skype status
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 17:11
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


To fakt przyjazny mechanior to i kłopot z glowy.
Powrót do góry
gadu-gadu
baskila

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): miechów
Posiadane auto: astra G 1.7 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Paź 2009, 18:58
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


ja niemal na pewniaka natomiast obstawiłbym oringi na obsadach wtryskiwaczy bo tak jak opisujesz olej w płynie pojawia się przy wysokiej temp. uszczelniacz niczego nie zabarwi. teraz jak bedziesz jezdził i nie bedzie łapał full temp. zauwazysz że niemal olej nie bedzie sie pojawiał w zbiorniczku , ale jak tylko załaczy się wentylator to po skończonej jezdzie bedziesz miał czarno w zbiornioczku, chłodniczke zostawiłbym w spokoju bo ona dawała by olej non stop juz od najnizszej temp. sama uszczelka tez raczej bedzie w porządku , lecz niestety wymieniając oringi i oczywiście obsady [ nominalne!] trzeba i tak zdejmować głowice . a najwazniejsze to znależć naprawde dobrego mechanika od diesla , nie dawaj auta byle komu bo spartoli robote i zakopiesz sie z problemami!!! http://forum.tdi-tuning.pl/index.php polecam to forum , jest tam jeden z najlepszych mechesów w kraju ,,bogumił" popytaj.
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Nie 25 Paź 2009, 21:01
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


No powiem że teoria ciekawa. Miałeś już taki problem ????????? Tym autem już zrobiłem ponad 50.000 tys i przy normalnej jezdzie to jest je trudno tak zagrzać sam pewnie wiesz dokładniej bo jak piszesz to masz pewnie ten sam silnik. Fakt płyn mam czysty a w oleju nic się nie dzieje. Pierwszy raz trafiłem na taki korek w Warszawie no ale wszystkiego trza spróbować. Kupując to auto to wymieniałem płyn bo gość nie miał pojęcia ile na nim jezdził jak dobrze pamiętam to płyn był czysty ale w zbiorniczku jakiś tam brudny osad był tak czy inaczej było wszystko ok puki nie trafiłem na taki korek w tej naszej stolicy. zostaje jedynie tylko obserwacja co i jak będzie
Powrót do góry
gadu-gadu
baskila

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): miechów
Posiadane auto: astra G 1.7 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Paź 2009, 22:44
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Olej w płynie chłodzącym czy coś innego ?????????????????


http://astraklub.pl/viewtopic.php?t=11483&sid=586cf64c9de01223fdadf6cc6f7eed86

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=35589&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=74c2e2b3dfeb2d85ec5d7a83b2738144

olej w zbiorniczku to problem każdego posiadacza opla z tym silnikiem , ja zanim zrobiłem z tym jaki taki porządek to jeżdziłem 6 m-cy a i tak w wakacje też w wa-wie w korku jakiego jeszcze nie widziałem w najgorętszy dzień tego lata,, czołgając" się przez 2 godz. z raszyna do janek!!!!!!!! po skończonej jezdzie pojawiło się troche oleju ale juz to olałem i wytłumaczyłem sobie że to pozostałości z układu chłodzenia . od tamtej pory jest ok.
a z tymi oringami to się upieram dlatego że wertując internet czytam że ludziska wymieniaja chłodniczku , uszczelki cuda na kiju robią a olej dalej jest w zbiorniczku i dopiero po wydaniu ,, kupy" forsy madry mechanik znajduje przyczyne w w/w oringach i obsadach , zreszta jak poczytasz to będziesz mądrzejszy -- miłej lektóry
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelZafira

53 800

2019r.

149 000 km

małopolskie

OpelAstra

58 900

2021r.

45 000 km

mazowieckie

OpelCrossland X

66 900

2021r.

34 000 km

mazowieckie

OpelAstra

36 666

2019r.

160 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelInsignia

61 800

2018r.

176 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System