Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Ciekawe pytanie. ?????????????????????



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 17:19
Temat postu:

Ciekawe pytanie. ?????????????????????


Takiego tematu to jeszcze nie było. Probowaliście może jeżdzić na VERVIE astra g 1,7 tdi. Co zauwarzylem - auto ma gorsze osiągi niż na zwykłym oleju nie mam pojecia czym to jest spowodowane. Ponoć jeżdząc na innym paliwie silnik powinien sie sam przestawić. Zrobiłem na VERVIE ponad 5000 tys km ale żednego rezultatu. To jezdze na zwykłym oleju bo bez sensu przepłacać. Może trza coś mechanicznie przestawić. Fakt mrozy idą to lepiej jest zalać lepsze paliwo ale w opisanym przypadku to mija się z celem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
ZONQ_MZ

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: VOLVO V40 1.9 TD dCi z 2002r
Piwa: 6/5
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 18:52
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Ciekawe pytanie. ?????????????????????


Miałem identyczną sytuacje tyle tylko że w benzynie. Swego czasu śmigałem Volviakiem S40 2.0T 160KM Twisted Evil !!! Zalewałem Verwe i kompletnie nic się nie działo poza tym, że silnik trochę głośniej pracował. Po kilku tankowaniach wróciłem do normalnej Pb95.

P.S.
Doszedłem do wniosku że to pic na wodę i jeśli chcesz mieć większego kopa to pobaw się zmianę map komputera.

Pozdrawiam
_________________
Nie pij gdy prowadzisz - za dużo się rozlewa Wink



Ostatnio zmieniony przez ZONQ_MZ dnia Czw 22 Paź 2009, 05:46, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 19:04
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Ciekawe pytanie. ?????????????????????


Wprowadzasz ludzi w blad.byles na chamowni ze stwierdzasz ze silnik ma gorsze osiagi?moze wiatr troche szybciej z naprzeciwka wial,a jak wiemy rakiety nie da sie zrobic z tego auta z tym silniczkiem.jezeli paliwo ma wyzsza liczbe cetan,w benzynie jest to oktan,to ma leprze wlasciwosci spalania sie,co sie z tym wiaze to leprze osiagi silnika.inna kwestia to czy faktycznie kupujemy verve,tzn leprze paliwo,jak ktos niewie,to moge wam wyjasnic ze czesto nabijaja nas poprostu w butelke,sprzedaja zwykle paliwo,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
ZONQ_MZ

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: VOLVO V40 1.9 TD dCi z 2002r
Piwa: 6/5
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 19:34
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Ciekawe pytanie. ?????????????????????


Ja tankowałem tylko na stacjach ORLEN.

P.S.
z drugiej zaś strony... jeżeli tak duże stacje oszukują to zacznę tankować u sąsiada na CPN'ie jeszcze z analogowego dystrybutora.
_________________
Nie pij gdy prowadzisz - za dużo się rozlewa Wink

Powrót do góry
gadu-gadu skype status
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 20:57
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Ciekawe pytanie. ?????????????????????


Czy na tym forum nie ma moderatorów? Co to za tematy- Pomocy, Ciekawe pytanie???????????? Nawet jeśli ktoś pisze wątek, to u samej góry jest napisane, jak nie powinien brzmieć tytuł tematu. A jeśli ktoś wchodzi na forum powinien się stosować do regulaminy, gdyż powinien go również zaakceptować, jak większość społeczności tu goszczącej. Takie tematy z ni jakim pytaniem powinny być usuwane i nie powinno się na nie odpowiadać. Proszę moderatorów tego forum o zajęcie się tym i podjęcia odpowiednich decyzji gdyż od tego tu jesteście.
Moderator z tego forum, dział Fiata.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 20:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ZONQ_MZ

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: VOLVO V40 1.9 TD dCi z 2002r
Piwa: 6/5
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 06:17
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Ciekawe pytanie. ?????????????????????


stary szofer napisał:
Czy na tym forum nie ma moderatorów? Co to za tematy- Pomocy, Ciekawe pytanie???????????? Nawet jeśli ktoś pisze wątek, to u samej góry jest napisane, jak nie powinien brzmieć tytuł tematu.


Dla twojej wiadomości moderatorzy są... co do tematów to faktycznie niektóre z nich powinno się poprawiać ale tak jak napisane jest w regulaminie... "nie wszystkie wiadomości można przeczytać"

stary szofer napisał:
A jeśli ktoś wchodzi na forum powinien się stosować do regulaminy, gdyż powinien go również zaakceptować, jak większość społeczności tu goszczącej.


Oczywiście tu masz racje ale to tylko teoria i często odbiega od tego co się robi... Wyobraź sobie przeciętnego Kowalskiego któremu zepsuł się samochód i który szuka pomocy. Jak 99,9% ludzi przy rejestracji kliknie okienko, że akceptuje regulamin i nawet go nie przeczyta.

stary szofer napisał:
Takie tematy z ni jakim pytaniem powinny być usuwane i nie powinno się na nie odpowiadać.


Pamiętaj, że sam temat nie jest taki ważny, jak posty w nim zawarte. Pomimo tego, że może on być nie do końca trafiony to proponował bym troszkę więcej tolerancji z twojej strony dla mniej doświadczonych użytkowników tego forum.

P.S.
a może ja sobie "nabije" 800 postów i zacznę wygrażać innym a bo to czy tamto... Chyba nie tędy droga nieprawdaż ?

stary szofer napisał:
Proszę moderatorów tego forum o zajęcie się tym i podjęcia odpowiednich decyzji gdyż od tego tu jesteście.
Moderator z tego forum, dział Fiata.


Myślę sobie, że Moderatorzy doskonale wiedzą od czego tu są i zajmują się forum w miarę swoich możliwości. Ty nie musisz im tego przypominać.

P.S.
Podkreślanie swojej osoby jako Moderator tego forum, z działu fiata też o tym coś świadczy... Ja to widzę na zasadzie "Jestem Moderatorem Fiata więc teraz Wy niedoświadczeni użytkownicy drżyjcie bo skasuje wszystkie wasze źle napisane posty.

ZALECAM WIĘCEJ TOLERANCJI - Nie każdy jest ALPHA i OMEGA tak jak Ty (wnioskuje po ilości postów na twoim koncie).

P.S.
Ubiegając Twoją odpowiedź na mój post zaznaczam, że nie jest to żaden atak na Twoją osobę tylko osobiste odczucie jakiego doznałem po przeczytaniu tego co napisałeś.

Pozdrawiam
_________________
Nie pij gdy prowadzisz - za dużo się rozlewa Wink

Powrót do góry
gadu-gadu skype status
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 11:03
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Ciekawe pytanie. ?????????????????????


Jesteś z fiata to po kij leziesz na opla pilnuj sie swego a nie w cudze leziesz
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 11:07
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Ciekawe pytanie. ?????????????????????


Zdrugiej strony po co mi hamownie skoro widać po zatankowaniu rużnica jest wyczuwalna. Gosciu ty wogule masz jakieś auto i jeżdzisz nim czy tylko jesteś jakimś inżynierkiem po fakultetach że na proste pytanie nawet odpowiedieć nie umiesz.
Powrót do góry
gadu-gadu
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 20:08
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Ciekawe pytanie. ?????????????????????


kiedyś w Galileo robili test paliwa Pb95 i Pb98 i nie zauważono różnicy w osiągach BMW 1 V-max na autostradzie 210km/h i jeszcze jakimś innym teście tez nie zauważono różnicy
Powrót do góry
ZONQ_MZ

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: VOLVO V40 1.9 TD dCi z 2002r
Piwa: 6/5
Wysłany: Czw 22 Paź 2009, 05:47
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Ciekawe pytanie. ?????????????????????


Czyli pic na wodę... to po co przepłacać ?
_________________
Nie pij gdy prowadzisz - za dużo się rozlewa Wink

Powrót do góry
gadu-gadu skype status
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Czw 22 Paź 2009, 12:57
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Ciekawe pytanie. ?????????????????????


Pewnie i na to wychodzi że to jakaś ściema no powiedzmy że może odrobinke będzie to lepsze paliwo. Swoją drogą znajomy jeżdzi audikiem i mówi że dużo lepiej mu sie jezdzi na tej verwie jak na zwykłej no nic ale dzięki za odpowiedzi.
Pozdrowionka
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelCombo Life

61 900

2018r.

105 000 km

mazowieckie

OpelMeriva

20 800

2012r.

180 000 km

małopolskie

OpelCorsa

38 900

2017r.

68 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

49 900

2019r.

72 000 km

śląskie

OpelInsignia

60 900

2018r.

96 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System