Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Kontrolka: "układ elektroniczny silnika"



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Derky

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel, Corsa C start 1,2 16V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 23:27
Temat postu:

Kontrolka: "układ elektroniczny silnika"


Witam! Wystąpił u mnie dzisiaj problem - żona przyjechała z pracy - wszystko OK! Wsiadam do autka (opel corsa c 1,2 16V) i: po włączeniu zapłonu brak wymienionej w tytule kontrolki (która powinna się zapalić i zgasnąć) brak "słuchowych" objawów pracy pompy paliwa. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone OK - nie wiem jak z przekaźnikami brak opisu który od czego. Dodam, że akumulator prawie nówka kręci jak szalony, kluczyków z immobilajzerem próbowałem wszystkich dwóch. Czy może ktoś spotkał się z takim problemem? Proszę o pomoc. Sad
Powrót do góry
Derky

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel, Corsa C start 1,2 16V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 23:31
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Kontrolka: "układ elektroniczny silnika"


Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy chociaż próbowali mi odpowiedzieć, albo coś doradzić sam doszedłem do przyczyny problemu co kosztowało mnie ok 1000,- PLN. Jak ktoś będzie miał podobny problem to może mu też pomogę. Wink
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 21:34
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Kontrolka: "układ elektroniczny silnika"


Kolego Derky napisz tu na forum, co to była za przyczyna. Będziemy Ci bardzo wdzięczni gdyż posiadamy też takie auta. Ja nie dawno miałem inny przypadek i nie wiem co go spowodowało. Gdzieś zapodziałem kluczyk z pilotem, po prostu położyłem na bocznym siedzeniu i przykryłem go czapka. Więc pomyślałem że gdzieś mi się stracił i znalazłem zapasowy bez pilota. Odpaliłem auto i po przejechaniu na miejsce (30 km.) wziąłem czapkę i zobaczyłem oryginalny. W drodze powrotnej już jechałem z kluczykiem oryginalnym. Po przejechaniu 20 km w długim korku i powoli, gdyż jechały tiry i po górkach boksowały (padał śnieg), nie szło je wyprzedzić. Nagle zaczęła mi migać kontrolka ( w kształcie pompa) i za chwile zaczęła świecić ciągle i samochód z górki nie rozwijał więcej jak 60 km, a pod górki ledwie się wlekł. Obojętnie czy na 1 czy na 3 biegu jechał jednakowo, obojętnie, czy na benzynie, czy na gazie. Myślałem, że w większe górki wogóle nie wyjadę. Silnik pracował jak w traktorze, wyglądało to tak jak by nie pali na jeden lub dwa cylindry. Jak miałem z górki do domu, to go zgasiłem ( nie mogłem nic przy silniku zobaczyć bo był późny wieczór) Po chwili spróbowałem odpalić i odpalił jakby nigdy nic, kontrolka zgasła i do dzisiaj nic się nie dzieje, jeździ normalnie i kontrolka tylko przy włączonym zapłonie świeci, a po odpaleniu gaśnie. Więc jakaś anomalia mi wystąpiła, tylko nie wiadomo co było przyczyna takiego zachowania.
Jeszcze zapytam, czy masz ABS i czy ci ta kontrolka od niego zaświeca. Bo u mnie nie świeciła się nigdy, od czasu kiedy kupiłem auto ( używane). I co jeszcze zauważyłem przy zmianie klocków hamulcowych? to, że przy lewym kole jest czujnik ABS który styka się z pierścieniem zębatym w przegubie, a w prawym kole nie ma takiego czujnika i pierścienia zębatego na przegubie. Czy mogę wiedzieć jak jest u Ciebie, lub u czytających ten post, a mających takie auta. (Corsa 1,2 16V z 2004r) Trochę Was zanudziłem swoim pisaniem ale proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Derky

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel, Corsa C start 1,2 16V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 21:33
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Kontrolka: "układ elektroniczny silnika"


Witam! Kolego Tak jak pisałem wcześniej silnik obracał i tylko nie zapalały się kontrolki serwis i układ sterowania. Diagnoza serwisu wydała mi się nieprawdopodobna USZKODZONY AKUMULATOR Shocked . Wydawać by się mogło, że to rozrusznik potrzebuje dużo prądu a nie jakiś sterownik. Po wymianie akumulatora na razie wszystko jest cacy. Zdemontowany akumulator utrzymuje napięcie około 13,7V jednak z uwagi na mróz nie chciało mi się podłączać go ponownie do samochodu - jak się ociepli to zrobię test i dam znać na forum.
Co do mojej wersji Corsy to jest to najuboższa tylko z jedną poduchą central zamek i autoalarm montowałem osobno.
Co do problemu kolegi, to nie wiem czy przypadkiem nie zawiesił się sterownik dawkowania paliwa lub silnik krokowy. Podobne objawy miałem w VW Transporter 2,5 TDI kiedy oberwała mi się puszka podciśnienia sterująca pracą turbiny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelInsignia

123 000

2019r.

130 000 km

śląskie

OpelAstra

24 900

2015r.

210 650 km

lubelskie

OpelInsignia

32 900

2009r.

129 017 km

śląskie

OpelCombo

13 499

2005r.

238 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelAstra

21 990

2014r.

307 479 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System