Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Kontrolka: "układ elektroniczny silnika"



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Derky

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel, Corsa C start 1,2 16V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 23:27
Temat postu:

Kontrolka: "układ elektroniczny silnika"


Witam! Wystąpił u mnie dzisiaj problem - żona przyjechała z pracy - wszystko OK! Wsiadam do autka (opel corsa c 1,2 16V) i: po włączeniu zapłonu brak wymienionej w tytule kontrolki (która powinna się zapalić i zgasnąć) brak "słuchowych" objawów pracy pompy paliwa. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone OK - nie wiem jak z przekaźnikami brak opisu który od czego. Dodam, że akumulator prawie nówka kręci jak szalony, kluczyków z immobilajzerem próbowałem wszystkich dwóch. Czy może ktoś spotkał się z takim problemem? Proszę o pomoc. Sad
Powrót do góry
Derky

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel, Corsa C start 1,2 16V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 23:31
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Kontrolka: "układ elektroniczny silnika"


Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy chociaż próbowali mi odpowiedzieć, albo coś doradzić sam doszedłem do przyczyny problemu co kosztowało mnie ok 1000,- PLN. Jak ktoś będzie miał podobny problem to może mu też pomogę. Wink
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 21:34
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Kontrolka: "układ elektroniczny silnika"


Kolego Derky napisz tu na forum, co to była za przyczyna. Będziemy Ci bardzo wdzięczni gdyż posiadamy też takie auta. Ja nie dawno miałem inny przypadek i nie wiem co go spowodowało. Gdzieś zapodziałem kluczyk z pilotem, po prostu położyłem na bocznym siedzeniu i przykryłem go czapka. Więc pomyślałem że gdzieś mi się stracił i znalazłem zapasowy bez pilota. Odpaliłem auto i po przejechaniu na miejsce (30 km.) wziąłem czapkę i zobaczyłem oryginalny. W drodze powrotnej już jechałem z kluczykiem oryginalnym. Po przejechaniu 20 km w długim korku i powoli, gdyż jechały tiry i po górkach boksowały (padał śnieg), nie szło je wyprzedzić. Nagle zaczęła mi migać kontrolka ( w kształcie pompa) i za chwile zaczęła świecić ciągle i samochód z górki nie rozwijał więcej jak 60 km, a pod górki ledwie się wlekł. Obojętnie czy na 1 czy na 3 biegu jechał jednakowo, obojętnie, czy na benzynie, czy na gazie. Myślałem, że w większe górki wogóle nie wyjadę. Silnik pracował jak w traktorze, wyglądało to tak jak by nie pali na jeden lub dwa cylindry. Jak miałem z górki do domu, to go zgasiłem ( nie mogłem nic przy silniku zobaczyć bo był późny wieczór) Po chwili spróbowałem odpalić i odpalił jakby nigdy nic, kontrolka zgasła i do dzisiaj nic się nie dzieje, jeździ normalnie i kontrolka tylko przy włączonym zapłonie świeci, a po odpaleniu gaśnie. Więc jakaś anomalia mi wystąpiła, tylko nie wiadomo co było przyczyna takiego zachowania.
Jeszcze zapytam, czy masz ABS i czy ci ta kontrolka od niego zaświeca. Bo u mnie nie świeciła się nigdy, od czasu kiedy kupiłem auto ( używane). I co jeszcze zauważyłem przy zmianie klocków hamulcowych? to, że przy lewym kole jest czujnik ABS który styka się z pierścieniem zębatym w przegubie, a w prawym kole nie ma takiego czujnika i pierścienia zębatego na przegubie. Czy mogę wiedzieć jak jest u Ciebie, lub u czytających ten post, a mających takie auta. (Corsa 1,2 16V z 2004r) Trochę Was zanudziłem swoim pisaniem ale proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Derky

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel, Corsa C start 1,2 16V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 21:33
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Kontrolka: "układ elektroniczny silnika"


Witam! Kolego Tak jak pisałem wcześniej silnik obracał i tylko nie zapalały się kontrolki serwis i układ sterowania. Diagnoza serwisu wydała mi się nieprawdopodobna USZKODZONY AKUMULATOR Shocked . Wydawać by się mogło, że to rozrusznik potrzebuje dużo prądu a nie jakiś sterownik. Po wymianie akumulatora na razie wszystko jest cacy. Zdemontowany akumulator utrzymuje napięcie około 13,7V jednak z uwagi na mróz nie chciało mi się podłączać go ponownie do samochodu - jak się ociepli to zrobię test i dam znać na forum.
Co do mojej wersji Corsy to jest to najuboższa tylko z jedną poduchą central zamek i autoalarm montowałem osobno.
Co do problemu kolegi, to nie wiem czy przypadkiem nie zawiesił się sterownik dawkowania paliwa lub silnik krokowy. Podobne objawy miałem w VW Transporter 2,5 TDI kiedy oberwała mi się puszka podciśnienia sterująca pracą turbiny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelAstra

37 900

2012r.

146 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelAstra

36 800

2017r.

164 000 km

mazowieckie

OpelAstra

24 990

2013r.

135 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

47 900

2020r.

116 000 km

mazowieckie

OpelCrossland X

52 900

2020r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System