Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) wibruje silnik na wolnych i jak dod. gazu Zafira 1.8/2001



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vigueur

Czytelnik



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 9

Posiadane auto: Opel Zafira 1.8 Elegance, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 15:31
Temat postu:

wibruje silnik na wolnych i jak dod. gazu Zafira 1.8/2001


Witam wszystkich .
od jakiegoś czasu mam problem z silnikiem ( zafira 1.8 / ZX18XE, benzyna +gaz). Objawy są takie że po uruchomieniu silnika cały się trzęsie ( ciepły czy zimny tak samo pracuje),obroty pływają 700 - 1000 obr. przy nagłym dodaniu gazu silnik wpada w wibracje potem jak obroty sa mniejsze drugi bieg i wyzej - pracuje płynnie.
Drugi motyw jak dodaje gazu powoli, rusza z jedynki płynnie, nie wpada w wibracje. kolejny motyw kazde nagle dodanie gazu przy 4 biegu lub 3 komputer zmienia na nizszy bieg (ok) pojawiaja sie te same wibracje silnika.

Któregoś dnia nie odpaliłem silnika na benzynie ,chwilowo załapywał ale chodził nierównomiernie jak traktor co któryś cylinder i gasł. Na starcie na gazie chodził jak traktor ale nie gasł.

Obejrzał to jakiś mechanik od wszystkiego po czym stwierdził że trzeba wymienić cewkę ( cewka była cała zalana olejem , pęknięta uszczelka pod kopułka) pomimo wymiany cewki dalej nie odpala. Wymienił poźniej czujnik wału, ale dalej silnik nie uruchamia.

Po jakimś czasie siedzenia nad autem coś zrobił że silnik zaczął sie uruchamiać i pracował jak przed awaria czyli z wibracją. Zwróciłem uwage że majstrował coś za silnikiem tzn od strony pasażera wkładał ręke za silnik coś tam poprawiał bo zdażyło sie ze nagle silnik zaczął szarpać i tam to poprawił że zaczął pracować przyzwoicie.

W każdym razie jestem świadom że prawdopodobnie naciągną mnie na koszt kupna nowej cewki i czujnika wału co było raczej nie potrzebne.
no i problem dalej jest nierozwiązany. ( poduszki silnika sprawdzane i sa całe)

Proszę o pomoc co może być przyczyną pozwoli mi to mniej wiecej ustalić ewentualne koszty naprawy i obedzie moze sie bez niepotrzebnych zakupów.
Pozdrawiam
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 15:41
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) wibruje silnik na wolnych i jak dod. gazu Zafira 1.8/2001


Piszesz wiele,lecz nic na temat ze te objawy sa na gazie czy benzynie...zmien mechanika jezeli twierdzisz ze ciebie naciaga na zbedne wydatki
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
vigueur

Czytelnik



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 9

Posiadane auto: Opel Zafira 1.8 Elegance, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 17:19
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) wibruje silnik na wolnych i jak dod. gazu Zafira 1.8/2001


obroty plywaja na benzynie , na benzynie i na gazie silnik wibruje.
pisze duzo bo temat zlozony ...
Pozdr.
Powrót do góry
mariusz33

Dyskutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pińczów
Posiadane auto: opel zafira 1.8 CDX 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 18:37
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) wibruje silnik na wolnych i jak dod. gazu Zafira 1.8/2001


Nie wiem czy podzielicie moje zdanie ale auto zagozowane to zawsze więcej problemów.Mam to samo auto ten sam rocznik i oczywiście problemy ale nie tak wiele jak auto z gazem Smile Może poszukaj dobrego mechanika od gazu?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelMokka

62 800

2019r.

115 000 km

małopolskie

OpelVectra

11 900

2003r.

258 000 km

wielkopolskie

OpelInsignia

54 990

2017r.

242 000 km

wielkopolskie

OpelInsignia

112 300

2021r.

36 825 km

podkarpackie

OpelCorsa

40 990

2019r.

90 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System