Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Gaśnie na wolnych obrotach na gazie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kermit88

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Sie 2007, 19:44
Temat postu:

Gaśnie na wolnych obrotach na gazie


Wszystko zaczęło się od tego że przez niedbalstwo zatarłem pompkę paliwową (jeździłem cały czas na gazie i zapomniałem o benzynie). Co by tego było mało pompka zrobiła zwarcie i spaliło ścieżkę w komputerze Evil or Very Mad . W serwisie opla nie dali rady więc musiałem szukać innych mechaników. Teraz samochód działa ale na wolnych obrotach na gazie gaśnie. Mechanik od gazu stwierdził że z gazem jest wszystko ok i że to musi ustawić elektronik na komputerze. Dałem więc do elektronika no i patrzył, ale nie dał gwarancji ze będzie działać, no i dalej gaśnie ale nie za każdym razem. Na dodatek to zwarcie spowodowało że nie działa ssanie (mechanik powiedział że silniczek od ssania, ale ze nie warto naprawiać bo to koszt 500zł). Co to może być mechanik od gazu mówi że ok, elektronik tak samo mówi ze raczej jest ok. Może wy coś poradzicie...
Powrót do góry
olkol

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 180
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk DOL

Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 01 Wrz 2007, 14:07
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Gaśnie na wolnych obrotach na gazie


Rozumie iż jednostkę sterującą regenerowali ci.Może to ona powoduje ten problem.Może to być silnik krokowy ale mało prawdopodobne jeśli dobrze pracuje na benzynie.Podstawowym paliwem jest benzyna a gaz alternatywą i gazownik ma wykonać tak podłączenie by autko pracowało prawidłowo na tych paliwach.
_________________
Pozdrawiam Waldek
Powrót do góry
Robert 100

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 47


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Wrz 2007, 17:30
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Gaśnie na wolnych obrotach na gazie


Zmień gazownika z braku wiedzy odbija piłeczke. Jeżeli na benzynie cyka to brak jest możliwości by na gazie było to niemożliwe.
_________________
Ja
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Wrz 2007, 00:12
Temat postu:

gasnie na gazie


Siemka

Mam pytanko, czy śilnik gaśnie jak jest zimny czy cieply?? Jeśli gasnie ciepły. To faktycznie trzeba zmienić gazownika. Albo nie ma wiedzy i olewa problem.Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
Robert 100

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 47


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Wrz 2007, 15:37
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Gaśnie na wolnych obrotach na gazie


Czy jest ciepły czy zimny po to się zakłada instalacje L.P.G. by jej używać, a nie słuchać ściemek od niedouczonego "mechanika", bo to chba tego typu fachowiec z maluchem wszystko z resztą samochodów niekoniecznie.
_________________
Ja
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 22 Wrz 2007, 15:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maximus1976

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: Renault Espace 3.0 dci
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 22 Wrz 2007, 17:54
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Gaśnie na wolnych obrotach na gazie


Robert 100 masz racje ale jak autko jest zimne to nie bedzie chodziło na gazie Smile dopiero jak bedzie mial silnik z 50 stopni to gaz zamienia sie w parowniku i autko dobrze pracuje na LPG , co do gasniecia to jezeli masz gaz sterowany z komputera to regulacja powinna wystarczyc Smile
musisz znalezc innego fachowca od gazu
Powrót do góry
gadu-gadu
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Wrz 2007, 01:10
Temat postu:

gasnie na gazie


[/b]Siemka

Ja wypróbowałem ustawienia na swoim autku . Na początku auto miało ustawioną temp.ok 35 stopni to przestawiłem mu na 15 stopni. Po przejachaniu 100 metrów auto już jechało na gazie Tak nie prawdą jest że zimny silnik nie będzie jechał na gazie .To jest kwestia ustawienia komputera. Ale przestawienie było zrobione w okresie letnim gdy silnik szybko się nagrzewa.Teraz mam juz ustawy na okres zimowy. Ktoś może powiedzieć , że to źle wpływa na silnik . Tak ale ja nigdy jak jest zimny go nie pałuję. Zawsze parę chwil popracuje silnik i dopiero ruszam.Mój gazownik naprawdę się stara i nigdy nie zostawia mnie w kłopocie. Dlatego go szanuję ot co .Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
Robert 100

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 47


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Wrz 2007, 12:30
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Gaśnie na wolnych obrotach na gazie


Miałem ustawioną temperature przełączania na gaz na 5 stopni i wszystko grało. nie zgasł nigdy !!!
_________________
Ja
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelInsignia

59 900

2018r.

137 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

67 900

2018r.

78 000 km

mazowieckie

OpelMokka

53 800

2018r.

180 000 km

małopolskie

OpelZafira

39 000

2014r.

200 000 km

śląskie

OpelAstra

16 300

2009r.

149 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System