Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) Błąd P-1220.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stanryn

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryn
Posiadane auto: opel zafira a 2.0 tdi 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 12:39
Temat postu:

Błąd P-1220.


-po odpaleniu samochodu zapaliła się słynna kontrolka z kluczykiem .Przestał reagować pedał gazu są tylko wolne obroty.Tak wróciłem do domu ok. 100 km.Po podpięciu do kompa wyskoczył błąd krytyczny systemu P-1220 awaria pompy wtryskowej.Prawdopodobnie sterownik pompy v-P44 Bosch.Naprawa pompy to koszt ok 3000 tys zł. Czy jest możliwość naprawy samego sterownika ,czy już ktoś to robił,gdzie ,i jak to dalej przełknąć żeby się nie za krztusić.Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedz.
Powrót do góry
stanryn

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryn
Posiadane auto: opel zafira a 2.0 tdi 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 07 Gru 2009, 00:39
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Błąd P-1220.


Mam dobrą wiadomość- samochód jeździ, ale zacznę od początku.Wymontowałem sterownik z pompy wtryskowej i wysłałem do naprawy w Toruniu ( adres znalazłem w internecie )Firma nazywa się YAKUZA godna polecenia , bardzo szybka interwencja i informacja że mój sterownik jest w 100%sprawny ZERO kosztów za sprawdzenie , a Poczta Polska następnego dnia przyniosła paczkę do domu. Po zamontowaniu - rozczarowanie jest jak było tylko wolne obroty,brak reakcji na pedał gazu i świecenie wstrętnej (rudej) Zabrałem się za szukanie igły w stogu siana.Na pierwszy ogień Wymiana filtrów powietrza -oleju nic.Oczywiście odpowietrzanie układu paliwa sprawdzanie przewodów -nic.Wykręcanie czyszczenie wszystkich możliwych-widocznych czujników ,zaworów łącznie z EGR -nic. Dużo zanieczyszczeń-osadu w kolektorze ssącym przy zaworze EGR-nic.Ale przy którejś kolejnej próbie odpalenia pokazał się biały dym i 1500 obrotów silnika po minucie pracy dym czarny-gęsty duszący i3000 -3.500 obr.po kolejnych 2 min. takiej pracy przestał kopcić ,gaz reaguje normalnie obroty prawie 6000 tys.jest OK.
Dziś zrobiłem 200 km.Chyba ma lepszego kopa jechałem 185km/godz
nie mogłem spróbować więcej bo ciągneli się zawalidrogi.
Zauważyłem jednak dwie różnice .Wcześniej licznik pokazywał 800 obr.
teraz 1000 na wolnych obr.pracował równiutko a teraz kuleje jakby 1000 obr. było mu za mało.Komputer oczywiście nie pokazuje żadnych
błędów .co wy na to? Co było co jest i co będzie??????
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


OpelMeriva

21 500

2011r.

213 000 km

pomorskie

OpelInsignia

19 900

2009r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelMokka

68 900

2018r.

143 684 km

śląskie

OpelAstra

39 800

2017r.

135 000 km

małopolskie

OpelAstra

45 990

2016r.

108 208 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System