Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Prowadza po drodze


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woojtas25

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: OPEL ASTRA F 1.6i
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 11:05
Temat postu:

Prowadza po drodze


Witam kupiłem opla astre F sedan i mam problem a mianowicie prowadza mnie po drodze tak do 100km/h jest wmiare ok ale jestem bardzo niepewny powyżej 100km/h mam problemy z wyprzedzaniem ponieważ często mną zarzuci zjeżdzając na mój pas powtórnie...często auto zrobi mi taki szlaczek na drodze informuje ze kierownice trzymam na wprost..wymieniłem już wszystko w zawieszeniu przednim gumy na wachaczach sworznie drążek stabilizatora nawet maglownice z drążkami byłem na zbieżności wymieniłem opony koła są idealnie wyważone jedynie pozostały mi amortyzatory ale mechanik stwierdził ze ich stan jest bdb...auto nie ma żadnych luzów na pólosiach ok..słyszałem ze mogą yo byc gumy na tylnej belce???
Powrót do góry
gadu-gadu
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 12:55
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Prowadza po drodze


Kiedyś ogladałem program na tvn turbo o gościu który miał ten sam problem, serwisy rozłożyły ręce kompletnie niewiedzieli o co chodzi, facet domagał się wymiany auta, ale próbowac trzeba wszystkiego.
_________________
Powrót do góry
iqon

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 307 1,6 hdi 110 km
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 13:11
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Prowadza po drodze


Prawdopodobnie auto będzie po jakimś bocznym porządnym buuuummmm! Sprawdz jeszcze zawiszenie. Tzn zbieżnosc.
_________________
iqon
Powrót do góry
gadu-gadu
woojtas25

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: OPEL ASTRA F 1.6i
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 14:12
Temat postu:

Re: Prowadza po drodze


woojtas25 napisał:
Witam kupiłem opla astre F sedan i mam problem a mianowicie prowadza mnie po drodze tak do 100km/h jest wmiare ok ale jestem bardzo niepewny powyżej 100km/h mam problemy z wyprzedzaniem ponieważ często mną zarzuci zjeżdzając na mój pas powtórnie...często auto zrobi mi taki szlaczek na drodze informuje ze kierownice trzymam na wprost..wymieniłem już wszystko w zawieszeniu przednim gumy na wachaczach sworznie drążek stabilizatora nawet maglownice z drążkami byłem na zbieżności wymieniłem opony koła są idealnie wyważone jedynie pozostały mi amortyzatory ale mechanik stwierdził ze ich stan jest bdb...auto nie ma żadnych luzów na pólosiach ok..słyszałem ze mogą yo byc gumy na tylnej belce???




Zbiezność ustawiona jest idealnie....
Powrót do góry
gadu-gadu
danielfm

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Opel Astra 1,4
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 14:35
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Prowadza po drodze


Kolego ja bym jeszcze uparł się i wymienił amorki ja osobiście jerzdżę f-ką kombi i tak samo latała jak wściekła po drodze najbardziej jak leciałem tak 110- 120 km/h a na moje oko amorki były ładne suche itp. ale z racji iż zrobiłem całe zawieszenie to postanowiłem obdarować moją
f-kę Wink nowymi amorami . Po wymianie sam się wydębiłem niedo a ziemia żadnych drgań żadnych alkocholickich manewrów po całej jezdni.
Dziś na A1 ciągne nawet 140 a jak zawieje to i 160 leci tak że wiesz ja miałem taką sytuację
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 14:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 15:07
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Prowadza po drodze


amory myślę, że byś odczuł, bujało by samochodem.
Sprawdź geometrię zawieszenia.
Czy auto jest po wypadku? dzieje się to od zawsze czy od jakiegoś czasu?
Tuleje gumowe tylnej belki jak najbardziej mogą to być.
_________________
Samo się zepsuło, niech się samo naprawi Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
woojtas25

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: OPEL ASTRA F 1.6i
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 16:37
Temat postu:

Re: Prowadza po drodze


Amorki mogą czasem byc ponieważ faktycznie buja nim ale z tego co wiem sa to miękkie auta a cały czas jezdziłem VW-nami które z doswiadczenia są twarde i sztywne Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
bastek f1

Dyskutant



Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): czarnków
Posiadane auto: opel astra2
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 18:39
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Prowadza po drodze


Nikt nie poruszył jeszcze bardzo ważnej kwestii mianowicie stan nawierzchni jezdni, jeżeli masz opony np:200 szerokie nisko profilowe a na drodze są koleiny to jak najbardziej jest to normalne zachowanie auta ,wystarczy dać węższe gumy i będzie lepiej,technicznie skłaniał bym się tylko do wymiany amortyzatorów z tyłu. Wszystkiego naj... naj.. w nowym roku.
_________________
kto ma opla ten ma... .
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 20:44
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Prowadza po drodze


Corsa też jest miękka, przy 90 już ciężko się na pasie utrzymać gdy są jakieś dziury czy koleiny.
Sprawdź tuleje w belce, nie musisz ich wymieniać ale sprawdź czy nie mają zbytniego luzu. Na stacji diagnostycznej niech Ci sprawdzą geometrię, i stopień tłumienia amortyzatorów. Będziesz wszystko wiedział. Szkoda wymieniać amory beż pewności, że są zużyte. Nie jest to mały koszt, a za te pieniądze można zatankować i być sporo kilometrów dalej.
Gdy na prostej równej drodze puścisz kierownice to jedzie prosto czy ucieka? Spróbuj przyspieszyć gwałtownie na puszczonej kierownicy. Asekuruj jak by co.
_________________
Samo się zepsuło, niech się samo naprawi Very Happy
Powrót do góry
woojtas25

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: OPEL ASTRA F 1.6i
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 14:24
Temat postu:

Re: Prowadza po drodze


Andy1991-Tuleje na tylnej belce sa sztywne wiec podejrzewam ze nie sa zużyte ani pęknięte...mysle ze w poniedziałek sprawdze amorki na stacji diagnostycznej a jesli chodzi o jazde na wprost to auta wogóle nie sciąga ale często zdarzy się ze jak wpadne kołem w dziure lub studzienke to ucieknie mi ta stroną którą wpadłem nie dodałem jeszcze ze jak były deszczowe dni i wleciałem w kałuże lub kolejine to odrazu mi go wyciągało tak jakby jechal po powierzchni wody co jast smieszne to nawet z prędkoscia 40-50km/h i dlatego bylem powtórnie ustawić geometrie bo myślałem żę koła nierowno wjeżdzają i go wyrzuca odrazu tez kazałem mechanikowi rzucic okiem na amorki i twierdził zę sa ok...i czego tu się uczepić Mad ???



bastek f1-opony mam węższe niz 200 cos koło 185 i na wysokim profilu więc odpada mam pewność ponieważ zmieniałem wszystkie cztery ale dzięki za pomoc Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 15:08
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Prowadza po drodze


Więc tuleje odpadają.
Mechanik nie jest w stanie sprawdzić amortyzatorów, chyba, że ma sprzęt jak na stacji diagnostycznej. Z tymi dziurami i kałużami to też tak mam, że ciągnie w stronę kałuży czy dziury. To chyba normalne, ponieważ te koła które są po stronie kałuży mają znikomą przyczepność, i koła po przeciwnej stronie ciągną bok samochodu do przodu, przez co go ściąga.
A geometrii chyba nie ustawiałeś na stacji gdzie robią to sznurkiem i listewkami? dostałeś wydruk z kątami kół?
_________________
Samo się zepsuło, niech się samo naprawi Very Happy
Powrót do góry
woojtas25

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: OPEL ASTRA F 1.6i
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 15:46
Temat postu:

Re: Prowadza po drodze


andy1991-Dlatego pojade sprawdzic profesjonalnie amorki..a co do geometrii to robiłem w renomowanej firmie i to jeszcze 3D wiec żadnych sznurków i listewek nie mieli tylko lasery czy cos tam w każdym bądz razie żadnego wydruku nie dostałem...
Powrót do góry
gadu-gadu
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 21:51
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Prowadza po drodze


bastek f1 napisał:
Nikt nie poruszył jeszcze bardzo ważnej kwestii mianowicie stan nawierzchni jezdni, jeżeli masz opony np:200 szerokie nisko profilowe a na drodze są koleiny to jak najbardziej jest to normalne zachowanie auta ,wystarczy dać węższe gumy i będzie lepiej,technicznie skłaniał bym się tylko do wymiany amortyzatorów z tyłu. Wszystkiego naj... naj.. w nowym roku.

To bardzo ważne co kolea napisał,ale jak już niema opcji bo wszystko sprawdzone i wyminione to kopsnij sie już na ten serwis i powiedz w czym rzecz i postaw sprawe jasno ze mają to zdjagnozować gdzie leży problem no niema siły gdzieś musi być jakić feler tylko gdzie?
_________________
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 11:58
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Prowadza po drodze


Późno, bo późno zauważyłem twój temat. Miałem podobny problem. Pomiar amorków wyszedł dobrze, a auto nadal pływało, na autostradzie nie szło jechać, a na mokrej nawierzchni strach mnie oblatywał. Sam podjąłem decyzję o wymianie na nowe i jak ręka odjął. Radzę, zrób to też, bo szkoda twoich pieniędzy na diagnostów.
A to co kolega bastek f1 pisze to głupoty pisze, że na szerszych oponach to jest normalne. Normalne to jest gdy auto jedzie prawidłowo, czy na większych, czy na szerszych oponach - nie zbacza z toru i nie pływa po drodze.
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 12:25
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Prowadza po drodze


Kolego a sprawdzali ci opony czy przypadkiem coś nie pęklo w nich jakieś wiazanie którego nie zauważysz okiem.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy


OpelCombo

13 499

2005r.

238 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelAstra

26 900

2011r.

184 214 km

mazowieckie

OpelInsignia

39 900

2015r.

191 217 km

mazowieckie

OpelAstra

55 555

2020r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelVectra

16 999

2006r.

169 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System