Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diablo76

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Unisław
Posiadane auto: Audi 100 2.2 1989r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Sty 2010, 20:40
Temat postu:

szarpanie kierownicy corsa b


witam wszystkich. mam maly problem ktory pojawia sie po przekroczeniu 80 km/h wtedy zaczyna drgac kierownica na tzw boki. przy wymianie opon na zimowe byly wywazae kola wiec nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje? jak mam 80 km/h jest ok powyzej tej predkosci szarpie kolkiem. bardzo prosze o jakies wskazowki i z gory dziekuje. pozdro
Powrót do góry
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Sro 06 Sty 2010, 22:56
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


Czy zimówki masz nowe, czy używki założyłeś.
_________________
Powrót do góry
nemo-nemo

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bristol
Posiadane auto: Opel Corsa B 1.2 benzyna + LPG, Honda Civic 1.6SE, Renault Clio 1.2 3d
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 02:45
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


Ja mam podobny problem z wibracjami kierownicy ale przy predkosciach 100-120 km/h i co najdziwniejsze nie zawsze i tak samo mialem z oponami letnimi i z zimowymi. Cale zawieszenie bylo sprawdzone, mechanicy powiedzieli, ze wszystko w porzadku, kola wywazone.
Powrót do góry
diablo76

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Unisław
Posiadane auto: Audi 100 2.2 1989r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 12:55
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


[q

uote="jarolph>"]Czy zimówki masz nowe, czy używki założyłeś.[/quote]
witam. zimowki mam uzywane. moze faktycznie opony sa do kitu. pozdro
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 17:10
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


Kolego skoro piszesz że na letnich bylo wszystko ok to bym stawiał na te oponki zimowe. Jak masz dobrego szpenia od wyważania to ci powie czy one się nadają.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 17:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 19:34
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


Z tymi używkami to jest totolotek, jeżeli ktoś myśli że ludzie na zachodzie uważają że 2+2 to 7 i śpią na pieniądzach i w super stanie opony wywalaja to się myli. W większości są to opony w ten czy inny sposób uszkodzone np. uderzenie w krawężnik, osnowa zostaje uszkodzna niejest to widoczne dla oka, ale wychodzi to podczas jazdy, oczwiście niema na to regóły i sie dobre też trafią.
Proponuje się temu przyjrzeć, to super biznes dla oponiarzy widziałem jak jeżdżą w Danii pod śmietniki wulkanizacyjne i wybierają co ładniejsze oponki.
_________________
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 21:55
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


Kolego jarolph>, masz racje z tymi oponami z śmietnika. Na dodatek u nas je bieżnikują na zimówki i letnie. Wyważenie nie skutkuje przy wybulonej (pękniętej osnowie). Wyważarka wyważy tylko nadlanie gumy, a nie krzywiznę. Dopiero na drodze się to odczuwa.
Powrót do góry
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 22:15
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


No taka prawda.
Napewno już lepjej jakieś oponki w markecie kupić za prewie te same pieniądze co te "prawie funkiel newki nierdzewki mało śmigane" opony. bo im ładniejsze tym bardziej są podejrzane. Jest takie powiedzenie, ale proszę bez obrazy "chytry traci dwa razy", albo koledze przyjdzie jeździć na tych oponach i narazić na szwank np drążki albo kupić drugi komplet opon. Jestem zdania że czasami lepiej jest się trochę nadwyrężyć.
pozdro.
_________________
Powrót do góry
diablo76

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Unisław
Posiadane auto: Audi 100 2.2 1989r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 10:28
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


jarolph> napisał:
No taka prawda.
Napewno już lepjej jakieś oponki w markecie kupić za prewie te same pieniądze co te "prawie funkiel newki nierdzewki mało śmigane" opony. bo im ładniejsze tym bardziej są podejrzane. Jest takie powiedzenie, ale proszę bez obrazy "chytry traci dwa razy", albo koledze przyjdzie jeździć na tych oponach i narazić na szwank np drążki albo kupić drugi komplet opon. Jestem zdania że czasami lepiej jest się trochę nadwyrężyć.
pozdro.

Witam. dla sprostowania z
tymi oponami to nie tak jak myslisz. Nie ma sie co obrazac masZ racje. oponki z przodu kupilem razem z autem od szwagra bo so w miare dobre na tyl kupilem nowe. ja tez jestem zwolennikiem nowych czesci.
mysle jednak ze cos z przodu jest nie tak. wczoraj jadac zaczelo mi cos z przodu chuczec tak jakby lozyska. sprawdzilem luzuw nie ma ale moze sa juz wysluzone? z tym ze ten wydobywajacy sie dzwiek jest chyba w prawym kole i nie jest jednostajny tylko taki pulsacyjny. moze faktycznie ta opona ma bicie i nia rzuca a przez to poszlo lozysko? na letnich oponach mialem tez dziwne dzwieki z przodu takie obcieranie w prawym kole. bylem u kilku szpecow sprawdzili i powiedzieli ze jest ok zeby jezdzic. nic nie ustapilo. kumpel sprawdzil mi caly przod i wymienil gumy pod amorami bo byly do kitu ale problem zostal nadal. wzialem sprawe w swoje rece sprawdzilem tarcze i sie okazalo ze byly juz cienkie a ta z prawej strony byla nawet peknieta wiec wymienilem obie plus klocki. obcieranie ustapilo a teraz zaczelo chuczec. czy jest mozliwe ze poloska
mogla sie zgiac delikatnie i ma bicie? bylem u tylu mechesow i zaden nie potrafi pomoc. zaczne od wymiany opon i lozysk. opla ma krotki czas i dopiero poznaje to auto. fakt jest taki ze szwagier malo co w nim robil bo bylo ok a teraz pewnie bedzie wychodzic. pozata usterka chwale sobie to auto bo nie zawodzi pai od kopa i male zuzycie paliwa srednio 6,8 l jak na 1,6 to moim zdaniem nie jest zle. czasami zapala mi sie abs i wtedy go nie ma. jesli ktos moze sie wypowiedziec na temat tego co wyzej napisalem to z gory dziekuje. pozdro
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 13:34
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


kolego a weś przemien opony daj te nowe na przód i zobacz czy bedzie ci huczalo. Jak przeniesie sie huk na tył to na 100 % oponki.
Powrót do góry
gadu-gadu
diablo76

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Unisław
Posiadane auto: Audi 100 2.2 1989r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 15:43
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


Witam. zamiana opon nie pomogla. dzis jadac zauwazylem ze przy 70 km/h caly samochod sie trzesie. kola dokrecone ale wyczulem luz na lozysku. czy zuzycie lozysk moze powodowac takie wycie i drgania? mozE poloska siE skrzywila? ja nigdzie nie uderzylem kolem wiec chyba raczej nie. prosze o pomoc i z gory dziekuje. pozdro
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 12 Sty 2010, 12:29
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


Nie chce ci tu smucić i mylnie doradzać. Myślę, że może być również wina w skrzyni biegów. Ściąg koło, odkręć pół oś z przegubem i sprawdź wtedy czy nie ma dużego luzu cała półoś na przegubie (krzyżaku) w skrzyni biegów. Tu może tkwić twój problem.
Powrót do góry
diablo76

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Unisław
Posiadane auto: Audi 100 2.2 1989r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Sty 2010, 16:51
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


Witam. dzis bylem na wulkanizacji zamienilem kola z przodu na tyl i dodatkowo je wywazylem i sie okazalo ze przednie prawe kolo nie dalo sie wywazyc . krzywa felga. przy okazji sprawdzilem luzy na lozyskach i to prawe ma duzy luz a lewe jest ok. domyslam sie ze poszlo przez ta krzywa felge wymienie lozysko i sie okaze. pozdro
Powrót do góry
diablo76

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Unisław
Posiadane auto: Audi 100 2.2 1989r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 15:53
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) szarpanie kierownicy corsa b


Witam. problem zazegnany. poszlo lozysko prawie sie rozpadlo i piasta tez byla do wymiany. lozysko sie zatarlo i obracalo w pascie. pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.


OpelMokka

54 900

2014r.

100 242 km

śląskie

OpelVivaro

25 499

2003r.

315 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelAstra

37 000

2019r.

208 000 km

lubelskie

OpelMokka

49 900

2016r.

155 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

21 990

2011r.

234 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System