Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) brak napięcia na pompie paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smok33

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Mar 2010, 16:15
Temat postu:

brak napięcia na pompie paliwa


Witam Was wszyskich mam problem z moją asterką 14.4-16V + gaz a mianowice wczoraj odpalam moją aśke normalnie zrobiłem jakieś 35 km zatrzymałem sie zgasiłem silnik i już autka nie odpaliłem na benzynie, jak sprawdziłem sobie własnej roboty próbnikiem czyli "żaróweczka z kabelkami " i wypiąłem przekaźnik od pompy jest na tych stykach napięcie a do pompy nie dochodzi kupiłem nowy przekaźnik wkładam i dalej do pompy nie dochodzi napięcie bezpieczniki te duże wszystkie dobre wskaznik poziomu poliwa w baku działa poradźcie gdzie mam szukać usterki , i jeszcze jedno jak dziś próbowałem ją odpalić to dalej nie odpaliła na pb ale dodatkowo oświeciła sie na desce kontrolka chłodnicy z wiatraczkiem i nie gaśnie a co tu sie mogło stać prosze koledzy poradźcie coś .
Powrót do góry
iqon

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 307 1,6 hdi 110 km
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 13:02
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) brak napięcia na pompie paliwa


To nie jest kontrolka chłodnicy.To jest kontrolka awari układu sterowania silnikiem. Będzie problem w rozwiązaniu tej usterki na odległośc.Najprawdopodobniej będziesz musiał udac się do serwisu.Nie koniecznie autoryzowanego.Podpięcie do komputera nie jest takie drogie .Tam wykarze ci co jest przyczyną.Byc może zwarcie,ale takze jest mozliwa inna przyczyna.
_________________
iqon
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 13:12
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) brak napięcia na pompie paliwa


Kolego IQON sie chyba troszke pomyliłeś z tą kontrolką. Gość dobrze napisał chłodnica z wiatraczkiem to jest usterka w układzie chłodzenia silnika lub klimatyzacji jeżeli takową posiada. Jak by napisał silnik z piorunem to byś miał racje
Powrót do góry
gadu-gadu
Raul78

Debiutant



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-ce
Posiadane auto: Opel Astra G 1.6 8V AUTO
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 22:51
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) brak napięcia na pompie paliwa


Częstą przyczyna awarii w samochodach z instalacja LPG jest usterka emulatora sondy lambda,a usterka polega na tym że podaje on błędne informacje do komputera samochodu(zasada działania emulatora jest to oszukiwanie komputera tak by "myślał"że samochód pracuje na benzynie a nie na gazie)W takich przypadkach komputer odcina napięcie na pompę paliwa i wymiana przekaźników itp nie daje żadnego efektu.Możesz kolego spróbować jeszcze takiego wymyku jak podpięcie pompki paliwowej na "krotko"(czyli bezpośrednio z źródła napięcia oczywiście przez bezpiecznik żebyś nie narobił większego bałaganu) celem sprawdzenia czy aby pompka paliwa działa poprawnie.Jeżeli działa poprawnie,to masz przyczynę awarii w sterowaniu pompka paliwa,a jak nie działa to masz uszkodzona pompkę proste Smilea co do kontrolki uszkodzenia układu chłodzenia to jest opcja nr2
Czyli uszkodzony któryś czujnik na chłodnicy,lub czujnik temperatury silnika i ze względów bezpieczeństwa(aby nie zagotować płynu w układzie ) komputer odciął zasilanie na pompkę paliwa.
Nic innego tylko sprawdzić miernikiem wskazania na czujnikach w Twoim samochodzie i porównać je z wskazaniami nominalnymi.
Praca mechanika polega na myśleniu,a praca serwisanta z ASO na wymienianiu wszystkiego co może być przyczyna awarii Wink
Powodzenia życzę i czekam na efekt "Badań"Twoich Smile
_________________
Diabeł nie sypia z byle kim.
W piekle diabeł jest postacią pozytywną
Nie lekceważ diabła. Ktoś go po coś stworzył
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelMokka

52 999

2015r.

118 000 km

dolnośląskie

OpelCorsa

9 900

2009r.

264 643 km

mazowieckie

OpelAntara

16 990

2007r.

174 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

19 800

2012r.

163 000 km

mazowieckie

OpelVivaro

25 499

2003r.

315 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System