Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Problem - Opel Corsa C - błąd p1113, kolektor ssący



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beeliende

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Corsa C
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 14:32
Temat postu:

Problem - Opel Corsa C - błąd p1113, kolektor ssący


Witam,

Na samym początku chciałem zaznaczyć że jestem totalnym laikiem, jeżeli chodzi o motoryzację (to mój 1 samochód), więc proszę o wyrozumiałość.

Kupiłem Corse C, silnik 1.0. Przed zakupem udałem się do ASO w celu sprawdzenia samochodu przed zakupem. Wykryto 2 rzeczy:

- przepływomierz do wymiany - diagnoza - kupić auto, wymienić przepływomierz i jeździć.

- błąd z jakimś modułem (nie wiem jakim) - diagnoza - raczej się nie przejmować się, bo błąd wyskakuje tylko dlatego, że ta część jest nieoryginalna, a tak to wszystko jest ok.

Samochód kupiłem. Po kilku dniach zaczęła się świecić żółta lampka kontrolna silnika. Przepływomierz - pomyślałem. Udałem się do prywatnego mechanika - kupiłem nowy oryginalny przepływomierz Bosha, mechanik wymienił, wykasował błąd, ale niestety... Na urządzeniu wyskoczył inny błąd:


Kod błędu - p1113.
Poszukałem w sieci. Oznaczenie błędu: Switch over valve 2. Obwód czujnika pozycji dezaktywacji portu, napięcie za niskie (zawór regulacji zmiennej długości kolektora dolotowego 2 - zawór zablokowany).

Nie mam pojęcia co to oznacza. Zostawiłem samochód u tego mechanika, po pół godziny opowiedział coś, czego za bardzo nie rozumiem i proszę o wyjaśnienie.

"Ktoś sprzedając auto zachował się nie ładnie, bo wstawił zwykły kolektor ssący (bez twinportu, nie przystosowany o tego samochodu) dlatego auto pokazuje błąd. Skutkuje to tym że pokazuje się kontrolka, silnik ma mniejsze obroty i więcej pali. Dodatkowo wskazał mi jakieś gniazdko od silnika, na którym coś powinno być a tego nie ma (nie wiem co). Zdjęcie poniżej. Czy ktoś wie może co to jest?




Polecił 2 możliwe rozwiązania:
- Albo przeprogramować samochód na "zwykły", żeby myślał że nie ma tego twinportu, ale to się może nie udać.
- Albo kupić nowy kolektor ssący, co kosztuje ponad 1000 zł.


Moje pytania:

1. Od czego jest to puste gniazdko widoczne na zdjęciu? Co tam powinno być wpięte?
2. Czy w ASO nie powinni tego wykryć od razu? A może to jest ten "moduł" o którym mówili, którym niby się nie należy przejmować, bo jest "nieoryginalna część?"
3. Jakie rozwiązanie wybrać? Przeprogramować samochód, kupić nowy kolektor ssący za ponad 1000 zł? A może jeździć dalej z błędem tak jak do tej pory i się nie przejmować? Czym to może grozić?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
M.
Powrót do góry
beeliende

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Corsa C
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lut 2010, 12:16
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Problem - Opel Corsa C - błąd p1113, kolektor ssący


Nikt nie wie? Sad
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Czw 25 Lut 2010, 20:55
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Problem - Opel Corsa C - błąd p1113, kolektor ssący


No, masz problem. Dziwi mnie czemu ktoś wymieniał kolektor. Czy na pewno ten mechanik dobrze ci mówi? Jeśli jest dobry od Opli to może ma i rację. A chyba jest dobry, bo zauważył to co nie zauważyli w serwisie. Mnie to dalej nie daje spokoju, po co była wymiana tego kolektora? Ja radzę abyś zobaczył w innym takin samym aucie jak wygląda ten kolektor i będziesz miał porównanie. Od czego jest ta wtyczka, to tez zobaczysz, musisz porównywać do takiego samego auta. Ciekaw jestem ile ci pali na 100. Aha, zapytaj tez właściciela takiego samego auta ile mu tez spala. Jeśli auto jeździ bez innych problemów to jeżdzij tak i nie szukaj sobie problemów z świecącymi się kontrolkami. Ja też czasem mam z nimi problem teraz w zimie, a szczególnie jak jeżdżę na gazie, to mi szarpnie, [cenzura] i już się świeci ta z pompa lub z kluczykiem. Albo obie na raz. Najgorzej jest jak zaczyna wchodzić na tryb awaryjny i nie chce dobrze jechać. Mam radę na to. Na drodze odłączam na chwilę akumulator (tylko radio fabryczne mi się resetuje i licznik dzienny) i jedzie auto dalej, czasem zgasną kontrolki, jeśli nie to auto i tak jedzie dobrze. W domu podłączam interfejs OBD2 i kasuję błędy i jeździ jakiś czas spokojnie, aż do następnego zaświecenia kontrolki. W lecie to mi się zdarza sporadycznie, albo gdy jeżdżę na benzynie to tych problemów nie ma. Przeważnie jest to na gazie i jak jest zimny silnik i też jak jadę wolno na wyższym biegu, wtedy lubi szarpnąć i wyskoczyć błąd. Nie przejmuję się bardzo tym, jestem do takich niespodzianek już przyzwyczajony bo posiadam Fiata CC 700 z japońskim gaźnikiem który też robi czasem różne psikusy na drodze.
W ostateczności spróbuj coś z tym zrobić. Jak jest dobry fachowiec i umie przeprogramować i nie drogo , to może i warto się o to pokusić,a jeśli to nie zda egzaminu i musisz jeszcze dokładać kolejne pieniążki i nie wiedząc czy to coś da , to lepiej giełda lub komis, albo ogłoszenie i niech idzie na drugi koniec polski. Kłopot z głowy. Chociaż moja ostatnia rada wydaje się być nie etyczna, ale cóż, widać że takie jest życie, można to zauważyć po powyższym przykładzie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelVivaro

99 000

2018r.

245 000 km

małopolskie

OpelInsignia

32 900

2009r.

129 017 km

śląskie

OpelInsignia

24 990

2011r.

233 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

27 990

2015r.

170 000 km

wielkopolskie

OpelMeriva

26 900

2011r.

181 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System