Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) zaduze spalanie vectry 1.8 2002r,świecąca sie kontrolka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
crazy718

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0 CRD R/T 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 17:48
Temat postu:

zaduze spalanie vectry 1.8 2002r,świecąca sie kontrolka


Witam dzisiaj obliczyłem i moja vectra spalila 13,5 litra na 100km.
Mysle ze jest to stanowczo za duzo,co w takiej sytuacji mam zrobic ??
Nadodatek w trakcie jazdy zapala mi sie pomaranczowa kontrolka autka z kluczykiem jak zgasze auto i odpale to kontrolka gasnie ale jak pojerzdze chwile to sie znowu zapala zwlaszcza jak tzreba przychamowac i po korkach pojezdzic.
Prosze o pomoc porade,duzo ludzi mowi ze to wina sondy lambda ale ja sie nie zabardzo znam,czy cos tam sie reguluje zawory czy co tam ??
Pozdro.
to jest opel vectra B rok 2002 1.8 benzyna
Powrót do góry
Raul78

Debiutant



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-ce
Posiadane auto: Opel Astra G 1.6 8V AUTO
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 23:09
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) zaduze spalanie vectry 1.8 2002r,świecąca sie kontrolka


Po pierwsze duże spalanie oznacza błędna prace układu zasilania paliwem,a prostymi słowami mówiąc źle jest dobrana mieszanka paliwowo-powietrzna przez sterownik(komputer).
Najczęstsza usterka w takich przypadkach jest uszkodzona sonda lambda,a sonda lambda to nic innego jak czytnik spalin który masz zamontowany gdzieś na wydechu tzn zapewne na rurce przed katalizatorem,naocznie wygląda to jak śruba z kablami tu masz cały opis http://pl.wikipedia.org/wiki/Sonda_lambda
A ta świecąca kontrolka to nic innego jak tryb serwisowy oznaczająca blokadę(usterkę)którą trzeba usunąć po wcześniejszym zdiagnozowaniu usterki i usunięciu jej[/url]
_________________
Diabeł nie sypia z byle kim.
W piekle diabeł jest postacią pozytywną
Nie lekceważ diabła. Ktoś go po coś stworzył
Powrót do góry
gadu-gadu
slanow

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 19:24
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) zaduze spalanie vectry 1.8 2002r,świecąca sie kontrolka


najprawdopodobniej problemem jest sonda lambda. Możesz ją sprawdzić zwykłym miernikiem elektrycznym. Włączasz silnik i mierzysz napięcie na odpowiednich końcówkach (vide schematy elektryczne) - powinno się wahać (w Astrze z Z14XE, chyba między 0,1V a 1V, nie wiem jak u Ciebie), albo szukasz kogoś kto ma interfejs i TECH-a (również takiego prostego tylko do odczytu, można ściągnąć z netu). Jeśli jest stałe to sonda do wymiany, możesz to zrobić sam w bardzo prosty sposób (max. 20 min), trzeba tylko kupić odpowiednią sondę - nie polecam zamienników, opel montuje Bosche (można kupić nie tylko na allegro czy w oplu). Po pierwsze zamiennik może być wadliwy, po drugi może minimalnie inaczej reagować (mówimy o dziesiątych częściach volta) a to już będzie miało wpływ na spalania i osiągi.

Sondę odkręcasz na rozgrzanym silniku, przykręcasz też na rozgrzanym.

Kontrolka o której piszesz w 90% oznacza uszkodzoną lambdę (nie tylko w oplu). Jeśli upewnisz się, że to lambda i ją wymienisz błąd możesz skasować odłączając na chwilę akumulator. Czasem odłączanie akumulatora może powodować problemy, na szczęście u mnie w prostej Astrze mogę to robić do woli Smile, nie wiem jak jest u Ciebie, Ty na pewno wiesz to lepiej.

ps.
najczęściej masz w aucie dwie sondy, jedna jest na kolektorze wydechowym, druga na katalizatorze. Ta druga nie ma wielkiego wpływu na spalania itd. Najczęściej pada ta pierwsza.

I jeszcze jedno, w swoim oplu błędy możesz sobie odczytać sam bez interfejsu i takich tam, poszukaj w necie (liczy się mignięcia czegoś tam przy zwarciu odpowiednich pinów na złączu diagnostycznym).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


OpelVivaro

31 999

2006r.

160 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelCorsa

73 900

2020r.

31 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

21 990

2014r.

307 479 km

wielkopolskie

OpelInsignia

92 300

2018r.

103 321 km

podkarpackie

OpelZafira

13 900

2007r.

197 751 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System