Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) Hamulce w tylnych kołach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dj dejw

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: OPEL ZAFIRA COMFORT 2,0 DI r2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 20:40
Temat postu:

Hamulce w tylnych kołach


Witam!!
Mam pewien problem, mianowicie. Buczało mi coś w prawym tylnym kole. Odkręciłem i okazało się, że klocek wewnętrzny jest zdarty, natomiast zewnętrzny ma dużo tworzywa. Przy wewnętrznym jest zamontowana blaszka padająca prostopadle do tarczy hamulcowej (rodzaj kontroli zużycia- tak wywnioskowałem) i to ona buczy.
Nie wiem natomiast jak cofnąć tłoczek, który dociska klocki do tarczy hamulcowej. Próbowałem odepchnąć wkrętakiem -tak jak niedawno robiłem z kumplem przy golfie 3 ale tu nie dało się.
Dlatego jeśli ktoś wie jak się do tego zabrać proszę o wskazówki. Może trzeba odkręcić jakąś śrubkę i dopiero odepchnąć tłok???
Będę wdzięczny za pomoc. Aha i odkręca się chyba 1 śrubę a nie 2 jak w przypadku passata b4 lub golfa3- żeby wymienić klocki??
Pozdrawiam.
Powrót do góry
mily9

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: brak
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 20:58
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Hamulce w tylnych kołach


Witam,to,ze masz zdarty tylko jeden klocek hamulcowy swiadczy o tym ze samoregulator jest przytarty.Trzeba odkrecic cały zacisk hamulca i tam masz dwie prowadnice na ktorych trzyma sie zacisk klockow z tłoczkiem.powinny sie znajdowac tam tez dwie osłony gumowe,jak sie dokladnie przyjzysz to wszystko ladnie widac.Trzeba to rozebrac wyczyscic i przesmarowac najlepiej smarem z sylikonem(taki stosuje fabryka i duzo zakładow naprawczych)a jezeli jest to nie osiagalne zastosuj zwykly smar grafitowy np.Co do tlooczka musisz go wkrecic nie ma innej opcji,nie wolno jak pisałes wciskac go na siłe-a to dlatego ze tłoczek jest na wielowpustowym gwincie(tak to okresle),a jest to po to bo ten sam tłoczek działa tez jako zacisk hamulcowy do recznego hamulca.No troche sie rozpisałem,napisz jak poszło.Dobze jest uzyc do wkrecania tłoczka ,,zabki,,z regulowanym zaciskiem,i wkrecaj zawsze w prawo.Powodzenia.
Powrót do góry
dj dejw

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: OPEL ZAFIRA COMFORT 2,0 DI r2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 19:13
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Hamulce w tylnych kołach


Witam!!
Jestem już po wymianie klocków. Bardzo pomogły mi uwagi podane wyżej. Rozebrałem, wyczyściłem zaciski. Do wkręcenia tłoka użyłem zrobionego na poczekaniu klucza z płaskownika bodajże 3mm. Zaskoczyły mnie jednak spinki w nowym komplecie- przy starych już ich nie było. Teraz juz nie buczy i nie huczy jak poprzednio.
Ciekaw jestem na ile średnio starcza takie klocki. Wiem, że zależy to od firmy i sposobu jazdy, ale sądzę, że 30 000 km powinno się zrobić???????
Dzięki za pomoc. Pozdrawiam i życzę szerokości Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy


OpelCorsa

19 800

2012r.

163 000 km

mazowieckie

OpelCombo

43 900

2017r.

118 000 km

mazowieckie

OpelCombo

81 100

2019r.

71 443 km

podkarpackie

OpelInsignia

112 300

2021r.

36 825 km

podkarpackie

OpelInsignia

76 900

2019r.

113 963 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System