Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iqon

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 307 1,6 hdi 110 km
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 18:13
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


Zastanów się co piszesz!
_________________
iqon
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 20:45
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


Macie racje koledzy kolega IQON specjalizuje sie tylko w podawaniu uszkodzonych uszczelkach albo w glowicach [cenzura] nie mechanior. On nie potrafi szukac przyczyn stwierdza fakt i kasuje bo podaje sie za szpeca z doswiadczeniem. A te doswiedczenie to zapewne w nabijaniu klientow w butelke i robienie piany z mozgu
Powrót do góry
gadu-gadu
maro306

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Berlingo1.9D / Roomster 1,4 16V 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Maj 2010, 21:29
Temat postu:

czyżby uszczelka pod głowicą


witam, w mojej astrze F C14NZ z 1993r znika płyn chłodzący w ilościach około 2litry na 150 km - czyli ilości dość znaczne,
Płynu nie widać w oleju - olej ma właściwą barwe i lepkość, na bagnecie nie widać teżśladów wody, płyn chłodzący czysty bez śladów oleju, samochód pali zawsze na 3 cylindry dopiero po około 1 min zaskakuje 4 cylinder. Węże z chodnicy twarde nawet po 24h od ostatniej jazdy - to akurat może być wina korka w zbiorniczku wyrównawczym ale martwia mnie te 3 cylindy - podejrzewam uszczelke pod głowica - czy jest jakiś sposób by się upewnić że to na 100% uszczelka? czy jest taka możliwość że płyn w czasie jazdy dostaje się tylko do cylindra i zostaje wydalony przez wydech - białe spaliny są - chociaż nie śmierdzą płynem Wink
_________________
marekm
Powrót do góry
gadu-gadu
wegorz1984

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Opel VectraB 1.8 115KM 2000r
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 18 Maj 2010, 23:49
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


jeśli masz tak duży ubytek płynu to na sto % masz walniętą uszczelkę pod głowicą ewentualnie pęknięta głowica lub blok dla pewności na zimnym silniku przed odpaleniem odkręć sobie korek ze zbiorniczka wyrównawczego odpal auto i zobacz czy nie pojawiają się pęcherze powietrza, potem zakręć korek i jeśli szybko ci węże stwardnieją to możesz zacząć odkręcać głowice, tylko pamiętaj żeby sprawdzić u fachowca od planowania głowicy szczelność płaszcza wodnego. A tak w ogóle to mugłbyś założyć nowy temat.
Powrót do góry
maro306

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Berlingo1.9D / Roomster 1,4 16V 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 08:54
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


miałem wielki dylemat czy zakładać nowy temat o uszkodzonej uszczelce pod głowicą ale stwierdziłem że podobnych tematów już jest kilka więc podłoczyłem się pod jeden z aktualniejszych.

Zobaczę jeszcze dzisiaj jak to wygląda z tymi bombelkami w zbiorniczku wyrównawczym, bulgotanie to ja słyszę w samochodzie i dochodzi ono prawdopodobnie z nagrzewniczki ogrzewania - od tego to w sumie się zaczeła ta cała przygoda z ubywającym płynem - na początku nie mogłem stwierdzić co to za dziwne dzięki ale tera to już wyraźnie słychać że to bulgotanie wody, dziękuję za pomoc,
_________________
marekm
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 19 Maj 2010, 08:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelZafira

25 900

2012r.

126 350 km

lubelskie

OpelCorsa

12 500

2011r.

150 000 km

pomorskie

OpelMokka

60 900

2017r.

129 485 km

śląskie

OpelMeriva

45 300

2016r.

62 399 km

podkarpackie

OpelCombo

81 100

2019r.

71 443 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System