Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smith70

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: opel astra 1.7dti 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 06 Mar 2010, 22:49
Temat postu:

uszczelka pod głowica


witam koledzy mam pytanko.. jaki jest koszt wymiany uszczelik pod głowica w oplu astrze 2 z silnikiem isuzu
Powrót do góry
iqon

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 307 1,6 hdi 110 km
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 07 Mar 2010, 12:57
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


Witam. minimum 650 pln z materialem
_________________
iqon
Powrót do góry
gadu-gadu
smith70

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: opel astra 1.7dti 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 07 Mar 2010, 15:09
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


dzięki Iqon za informację
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
smith70

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: opel astra 1.7dti 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 07 Mar 2010, 15:45
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


witam kolegów..... do dwóch tygodni jestem nabywcą astry2001 1,7 silnik isuzu.. i tu zaczynają sie moje schody wczoraj z przerażeniem stwierdziłem brak płynu chłodz. w zbiorniczku no i odkryłem że jest on mocno zabrudzony mimo to iż jestem laikiem dotarło do mnie iż strzeliła mi usczelka pod głowicą stąd moje wczorajsze pytanko ojej cene za co jeszce raz dzięki Iqonowi...... dzisiaj już wiem że te szybkie znikniecie płynu to wina chłodnicy pokażna plama to potwierdza ale moje obawy skad ten tłusty brud w zbiorniczku chłodzenia kiedy wdrażam się w temat zalewa mnie potok informacji :
1 że to jednak może być usczelka lub co gorsze głowica?
2 że być może chłodniczka oleju?
3 że płyn chłodz jest tak stary i trzeba go wymienić?
dodam że auto trzyma temperature normalną jakieś 87 stop. nie dymi nie bierze oleju ani nie ma go w nadmiarze (wymiane robiłem tydzień temu i stan jest taki sam olej na bagnecie jest ok.. co prawda pod korkiem olewu ojeju jest troszkę masła ale przyznam się że nie miałem jeszce okazji przejechac się tym autem dalej i wygrzać go porządnie Opinie są różne .. jedni wymieniają usczelkę i ch kłopoty z Tym się nie kończa ... inni radzą sie tym nie przejmowąc póki nie zacznie dymić lub nadmiernie sie grzać słyszałem też opinie że to wada lub tez urok tych silników ..... jedno jest pewne że coś w tym i problem nie jest marginalny z góry dziękuje wszystkim za porady i informacje
Powrót do góry
iqon

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 307 1,6 hdi 110 km
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 07 Mar 2010, 17:08
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


Jeżeli ubywa ci płynu ze zbiorniczka to zaprzestaj jazdy,gdyż jest prawdopodobieństwo że jest on w oleju. Dokładnie sprawdż olej,oraz jego stan na miarce. Jeżeli bedzie wiecej to odp bedziesz znal. Jazda wtedy jest niedopuszczalna!
_________________
iqon
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 07 Mar 2010, 17:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
smith70

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: opel astra 1.7dti 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 07 Mar 2010, 17:57
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


ok Iqon płyn wyszedł mi przez uszkodzoną chłodnice jutro jadę do mechanika w tej kwestii ... problem który mnie dręczyto ten skąd się wziął ten brud w zbiorniczku chłodzenia czyżby chodnica nawaliła i usczelka jednocześnie??
Powrót do góry
smith70

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: opel astra 1.7dti 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 07 Mar 2010, 18:10
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


mam jeszce jedno pytanko .. jak to jest ? że jezeli płyn dostaje się do oleju to po zmierzeniu na bagnecie powinno go być więcej ? niektóre opinie są takie iż płyn wyparowywuje pod wpływem temperaturyi tworzy się tak zwane masło na bagneci... czy rzeczywiście wtedy poziom oleju sie podnosi
u mnie poziomoleju jest na stałym poziomie ani sie nie podnosi ani nie opada
powiem wprost
ze gdybym nie sprawdził poziomu płynu w chłodnici i nie zauważył że zbiorniczek jest zabrudzony .... to nic by nie wzbudziło moich obaw
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Pon 08 Mar 2010, 17:50
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


Kolego sprawdz dokładnie zalej płyn i pojezdzij obserwując co sie będzie działo. Ja mam ten sam problem z brudzeniem plynu ale z tym jeżdze ponad 2 lata powiem ci ze niewiem co to jest bo gdyby uszczelka czy głowica to bym już dawno miał po silniku
Powrót do góry
gadu-gadu
smith70

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: opel astra 1.7dti 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 10 Mar 2010, 12:59
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


dzięki kolego Grzęda chyba masz rację chociaż na pierwszy rzut oka ten zabrudzony zbiorniczek chłodznia przeraził mnie ale jak dalej wdrażam się w temat to widzę że jest to nie tylko mój problem ale też wieluinnych użytkowników tego autka i nie koniecznie chodzi tutaj o uszczelkę czy głowicę dla ifformacji gdzieś się doczytałem iż może to być jakaś nieszczelna chłodniczka ojeju????????
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Sro 10 Mar 2010, 14:02
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


chłodniczki oleju to chyba raczej nie mamy w tym silniku. Musisz niestety poobserwowac co i jak sie dzieje. U mnie ten olej sie pojawia jak auto sie zagrzeje powyżej 90 st a tak to jest ok.
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Sro 10 Mar 2010, 14:31
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


Powiem ci że sam podejmowałem temat na forum wiele razy wszyscy obstawiali uszczelke albo głowice. Wymienic to nie problem tylko problem jak brudzenie dalej pozostanie. Kase bym wyłożył na darmoche. Proponuje ci uzupelnij narazie płyn bo so mrozy a na wiosne zalej wode jest tańsza, Ja tak zrobiłem jak zauważyłem brudny zbiorniczek. Jak staniesz przodem do auta to po lewej stronie na dole chlodnicy masz korek to sie lekko luzuje i plyn masz spuszczony. Ja to pare razy płukałem nawet samo wodo po kazdym wyjezdzie nie jest to zbytnio skomplikowane ale przynajmniej wiesz że masz uklad czysty. Potem zalałem płyn i było ok. Mówie z tym sie borykam ponad 2 lata ale pozatym to silnik ok. Ale musisz sam poobserwowac w razie co być przygotowanym na najgorsz
Powrót do góry
gadu-gadu
iqon

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 307 1,6 hdi 110 km
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 11 Mar 2010, 12:35
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


GRZEDA ty znowu swoje wywody robisz! Przestan ludziom robic młyn w głowie. Nieznasz się więc nie podejmuj tematu!
_________________
iqon
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Czw 11 Mar 2010, 14:23
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


Kolego IGON nie twoje forum to sie nie [cenzura]. Pisze prawde jak jest a nie jakieś wywody. Nierob ludziom śmietniska z forub i piany z mózgu. Jesteś zapeane zakichanym mechanioren co kosi za byle jakie powody i usterki i nie potrafi ich naprawić. http://opel.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=231748&highlight=#231748. Wejdz na ten link to może zmadrzejesz.
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Czw 11 Mar 2010, 14:29
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


Kolego IGON skoro sie tak uwarzasz za takiego super szpeca to podaj mi swój adres to ci chętnie podstawie te auto swoje to mi wymienisz jak twierdzisz uszczelkę czy głowice i jezeli problem zniknie to ci zapłace
Powrót do góry
gadu-gadu
bastek f1

Dyskutant



Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): czarnków
Posiadane auto: opel astra2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Mar 2010, 16:57
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) uszczelka pod głowica


wszystko fajnie ale płyn sam od siebie się nie brudzi musi być przyczyna i lepiej ją usunąć a nie czekać aż gdzieś w upale temperatura w kilka minut dojdzie do stu i szczeli głowica razem z chłodnicą. Bo wlałeś wody do układu chłodzącego i (pozapychały się kanaliki od kamienia w chłodnicy) i nie wymieniłeś uszczelki pod głowicą. (ku przestrodze) .dodam że woda bardzo niszczy pompę wszelakie gumy i nagrzewnice.No ale po to są takie fora żeby nie uczyć się na własnych błędach , a na cudzych .
_________________
kto ma opla ten ma... .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

42 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie

OpelMokka

65 900

2017r.

113 143 km

śląskie

OpelMokka

62 800

2019r.

115 000 km

małopolskie

OpelZafira

17 900

2008r.

208 127 km

śląskie

OpelInsignia

67 900

2018r.

78 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System