Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Vectra 2.0 DI 97' nowy nabytek proszę o porady.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 11 Mar 2010, 10:37
Temat postu:

Vectra 2.0 DI 97' nowy nabytek proszę o porady.


Witam, wczoraj kupiłem opla Vectrę 2.0 DI http://www.allegro.pl/item939444629_s_p_r_z_e_d_a_n_a.html Samochodzil wizualnie fajny, nie poniszczony jak na ten rok lakier też wydaje się być oryginalny. Silnik się poci, no ale jak na 13 letni samochod to już nie dziwi. Samochód ma kilka drobnostek do poprawy najgorszą jest lakier bo najwięcej kosztuje ,a najbardziej pracochłonna naprawa wyświetlacza od radia. Mianowicie wyświetlacz nie wyświetla wszystkich linijek, ponoć to częsta przypadłość. Wyświetlacz jest połowiczny i zastanawiam się czy niekupić tego pełnego dużego, tylko to zagada? czy moze kupić taki jak mam, a może ten dać do naprawy, ile może to kosztować? nawet nie wiem jak samemu się do tego dostać a będe musiał bo mnie to strasznie drażni a przy okazji musze wymienić diode od hamulca, bo jak go zaciągne to nie pali się. może macie dojścia do jakiś manuali ze zdjeciami jak to zrobić? ocenie czy samemu się zabierać czy lepiej do elektryka z tym.Do Asterki to znalazłem całkiem fajna stronkę i było bardzo dużo manuali co i jak.

Drugie moje pytanie dotyczy silnika. Jest to silnik 2.0 DI 16V 82KM na wikipedii oznaczenie ma X20DTL. więc przed kupnem myślałem ze on nie ma turbiny bo niema oznaczenia na klapie i mało koni a 1.7 TD ma 105 KM i już wiadomo ze z turbiną i jakie było moje zdziwienie jak podnosze mache przy kupnie a tam turbina Rolling Eyes jak to jest? Sprzdajcy powiedział ze silnik jest na łańcuszku rozrządu a kolega w pracy mi powiedział że może nie być bo jego teść kupił vectre z 96 roku i sprzedawca go przekonywał o łancuchu póki pasek się nie zerwał i się okazało ze żadngo łańcucha tam nie ma. Aha i rzecz ostatnia Sprzedajcy na allegro napisał ze ma kontrole trakcji, no to ok a dzisiaj przegladając stronki znalazłem właczynik/wyłacznik do TC a ja takiego włącznika nie mam czyli co? nie ma kontroli trakcji? Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Pią 12 Mar 2010, 19:33
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra 2.0 DI 97' nowy nabytek proszę o porady.


Cześć
Na początek zmartwie Cię.
Jednostka napędowa o której mowa, jest jedną z najbardziej nieudanych o pompach wtryskowych niewspomne po ok 200 tyś km wymagaja regeneracji, a to kosztuje od 3 tyś w góre, zresztą opel szybko zrezygnował z tejże jadnostki. Jeżeli chodzi o wyświetlacz to niewidziałem opla z tamtych roczników w którym by działał na 100% (a kilka widziałem) podobno jest to do zrobienia.
Ten silnik ma 82KM i ma turbine ale niema interkolera, ale z pewnością jest łańcuch rozrządu.
Jeżeli chodzi o kontrolke od ręcznego, to zajrzyj najpierw do czujnika, może zaśniedział po co odrazu deche rozkręcać.
Pierwsze słysze żeby w tamtych latach Opel montował kontrole trakcji.
No niezbyt pochlebnie się wypowiadam jeżeli chodzi o silnik natomiast wygląd nadwozia i właściwości jezdne vektry oceniam jako bardzo dobre, mogłyby jeszcze mniej gnić, ale jestem pewien że długo Ci psłuży i tego życze.
pzdr
_________________
Powrót do góry
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 14:53
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra 2.0 DI 97' nowy nabytek proszę o porady.


dzięki za pomoc, popatrze na ten czujniczek od ręcznego, deche i tak rozkręcić musze bi do wyświetlacza muszę się dobrać, a co do tej pompy uhh oby nie trzeba było jej zbyt mocno regenrować... samochód ma 207 tys wiec jak piszesz to właśnie na nią czas.
_________________
Powrót do góry
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 16:31
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra 2.0 DI 97' nowy nabytek proszę o porady.


Napewno źle niebędzie.
Jak widzisz w opisie sam bujam się z takim autem, i wsadziłem w ten silnik już sporo kasy, ale i w warsztacie się spotykam z tym typem. Narazie w moim jest ok, zobaczymy jak długo.
pzdr
_________________
Powrót do góry
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 12:30
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra 2.0 DI 97' nowy nabytek proszę o porady.


Dzisiaj był pierwszy problem z odpaleniem, zwykle odpalał po 2 sek, a dzisiaj już musiałem dłużej pokręcić. Dziwne to troche, silnik jak tak chodzi dobrze,(nie kopci a nie nie pali nie wiadomo ile napędu) może któraś świeca się przepaliła ale kontrolka się nie zapala. pojade w czwartek do dieslowca jakiegoś to niech popatrzy co i jak.
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 12:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JAROLPH
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Honda CBR 1100XX Super Blackbird1100. Vectra C 1.9 150 KM
Piwa: 41/17
Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 13:38
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra 2.0 DI 97' nowy nabytek proszę o porady.


Może dziś cieplej było i się niezapaliła.
Przyjrzyj się wężykom przelewowym może czas je wymienić, może to być przyczyną lekkiego zapowietrzania się a co za tym idzie może być utrudniony rozrch silnika, mysle że u Ciebie od nowości niebyły wymieniane koszt to około 6 zł, i samemu można to spokojnie zrobić.
Jak byś się podioł tego to niech Cie niezmyli że one dziwnie wchodzą w kopułe i do głowy nieprzychodzi ją odkręcać, poprostu wyjąć i nałożyć nowe.
No i masz racje świece też warto sprawdzić
_________________
Powrót do góry
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 18 Mar 2010, 19:31
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra 2.0 DI 97' nowy nabytek proszę o porady.


EEE sądze ze to chyba była moja zbytnia wrażliwość. Samochód stał teraz dwa dni i nie był odpalany bo na tablice czekałem, podszedłem do samochodu przekreciłem kluczyk, kontrolka od świec zgasła, przekręciłem i odpaliła. Tyle że właśnie się nabawiłem nowej przygody... Silnik odpalony delikatnie sobie mruczał, a ja zakładałem tablice, na niesczęscie kolega wsiadł do samochoduy i nacisnął lekko pedał gazu, pisze na nie szczęście bo w baku paliła sie juz rezerwa ale wskazówka była na górnym czerwonym polo, i samochód zgasł... pokreciłem dwa razy i od razu wiedziałem ze paliwa zbrakło. Ale zły już byłem bo wskazówka podnosi się na rezerwie ale tak że niby jeszcze jest. Poszedłem na stacje wlałem 4 l do baniaczka, wlałem do baku kręce i kręce i nic... w koncu mechanik mi poradził żebym psikał PLAKIEM tam gdzie jest dolot powietrza i samochodzik odpalił ( zakopcił jak cholera ale po chwili znowu spaliny czyste były bez dymu. Pojechałem na stację i zatankowałem do pełna a tu drugie zdzwienie do pierwszego odskoku pistoletu 44.75 l weszło;/ znowu nacisnałem i znowu odskoczył. wlałem równo 45 litrów plus te 4 wcześniej no i moze w bakui na dnie plywał z litr kótrego juz pompa nie zaciagneła ale to daje 50L pojemności... no co jest? wiem ze bak jest delikatnie wgnieciony ale wgniecenie jest objetości max 300ml. Poradźcie coś. dodam że poprzednim razem też tankowałem do pełna jak wskazówka pokazywała poniżej 20 litrów i niby wtedy weszło 44l czy ten bak ma zmienną pojemność? pozdrawiam.
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

15 900

2008r.

216 000 km

śląskie

OpelAstra

25 900

2013r.

190 651 km

śląskie

OpelMeriva

33 300

2011r.

66 433 km

podkarpackie

OpelVectra

24 900

2009r.

219 000 km

śląskie

OpelZafira

53 800

2019r.

149 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System