Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 08 Sie 2008, 16:33
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


Jeśli chodzi o szczelnośc układu dolotowego to w podstawowym stopniu bierze się pod uwagę szczelnośc za przepustnicą!(połączenie kolektora ssącego z głowicą, ośka przepustnicy-obudowa, wężyki przy kolektorze itd.). Wcześniejsze "dziury" np. w połączeniu obudowy filtra, samej obudowy mają oczywiście wpływ na charakterystykę pracy silnika ale nie aż tak wielki(krótszy dolot-moc max. i moment max. przy wyższych obrotach).
Chyba, że macie przepływomierze to faktycznie na podstawie ich odczytu komp. dostosowuje ilośc paliwa, charakterystykę wyprzedzenia zapłonu i połączenie(szczelnośc ma ogromny wpływ) musi byc pewne na 100%.
W innym przypadku objętośc powietrza i obciążenie silnika komp. odczytuje na podstawie sygnału z MAPSENSORA, czujnika temp. zasysanego powietrza(opory takie jak dla czujnika temp. bloku-cieczy) i czujnika-potencjometra uchylenia przepustnicy i oczywiście czujnika obrotów.
Sama objętośc zassanego powietrza to sprawa MAPSENSORA i czujnika temp.zassanego powietrza!(i czujnik przepustnicy) i nawet bez rury one podadzą odpowiednią wartośc komputerowi-chyba, że któryś z nich coś pieprzy. Jeśli jest przepływomierz to faktycznie w przypadku jakiejkolwiek nieszczelności w połączeniu na drodze między nim a obudową przepustnicy będzie silnik pracował-zachowywał się nieprawidłowo.
Piszę myśląc o pracy na paliwie-benzynie.
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
bunkerites

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Sie 2008, 08:03
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


mam podobnie,tylko ze jak jade sam to na 4 w miare dobrze przyspiesza od 70 km/h ale jak ostro wcisne pedal to wlasnie buczy,ewidentnie lapie lewe powietrze badz jest zapchany katalizator badz ktorys z tlumikow,od poniedzalku zaczynam dzialac z naprawami wiec bede informowac na bierzaco
Powrót do góry
Arek731

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zach-pom.
Posiadane auto: VW Passat B5 FL Diesel
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 09 Sie 2008, 08:16
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


Ok.To czekam.Daj znac na forum czy cos Ci sie udalo naprawic.
Powrót do góry
bunkerites

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Sie 2008, 18:00
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


Z nudow zabralem sie za dolot powietrza,okazal sie szczelny,robilem test benzyna Smile,w poniedzialek ciag dalszy czyli uklad wydechowy
Powrót do góry
bunkerites

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Sie 2008, 17:34
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


w miejce kata wstawilem strumienice, w miejsce tlumika srodkowego tlumik przelotowy,w miejsce tlumika koncowego tlumik przelotowy sportowy,no i jest efekt,auto smiga jak szalone,wkoncu czuc te konie,jeszcze jutro pojade na hamownie,jestem zadowolony ! katalizator oraz tlumik srodkowy zapchane na amen byly !
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Sie 2008, 17:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Arek731

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zach-pom.
Posiadane auto: VW Passat B5 FL Diesel
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 11 Sie 2008, 22:06
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


Czesc.Dzieki za odpowiedz.W najblizszym wolnym czasie zabiore sie za swoj katalizator... Podpowiedz mi ile kosztuje strumienica,ewentualnie jakiej firmy kupowac?
Powrót do góry
bunkerites

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 14:49
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


zaplacilem 95 zl za strumienice,firma el-tec (zajmuja sie tuningiem mechanicznym aut )
kupilem przez ich aukcje na allegro

mozesz kupic tania strumienice np za 35 zl,nie wiem jak ona sie sprawuje...wolalem zaplacic za firmowy wyrob niz jakies badziewie pana kazia Smile
Powrót do góry
adam1004a

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sie 2008, 10:54
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


mam ten sam efekt. tylko moj przyspiesza dopiero dobrze od 90km/h. jak go deptam w glebe to buczy do pewnych obrotow. od 15 zaczynam naprawy. bede wycinac kata i sprawdzac wydech. mam nadzieje ze problem sie rozwiaze. spralanie mam w normie. oleju nie lyka.
Powrót do góry
bunkerites

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sie 2008, 21:09
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


pierw podlacz kompa badz sam wymigaj bledy,moze pompa paliwa nie wyrabia ?
Powrót do góry
Arek731

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zach-pom.
Posiadane auto: VW Passat B5 FL Diesel
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 14 Sie 2008, 22:02
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


Moja Astra jedzie tak samo i na benzynie i na gazie,wiec mysle,ze zasilenie w paliwo jedno i drugie jest ok.Sprobuje tylko troche poluznic wydech jeszcze przed katalizatorem,bedzie glosniej chodzic,ale jesli od razu dostanie mocy,bedzie wiadome,ze jest niedrozny wydech.Kody usterek u mnie nie wystepuja,sprawdzilem,wszystko tu jest ok.Jesli zapchany bedzie katalizator,czy konieczne jest zastapienie go strumienica?
Powrót do góry
bunkerites

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sie 2008, 14:06
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


kata masz z pewnoscia zapchanego,one wytrzymuja maks 150tkm,mozesz zrobic taki manewr,kata wymontowujesz,wklad usuwasz,wspawujesz kawalek rury (wazna jest srednica,nie moze byc zamala),jest troche z tym jeba nia,moim skromnym zdaniem lepiej jest kupic nowego kata badz dobrze dobrana strumienice
Powrót do góry
adam1004a

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 11:04
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


u mnie identycznie jak u arka. nie ma roznicy w lpg i benie. no na benie ciut lepiej. bledy sprawdzalem i nic ie wyrzucilo. raz tylko na autostradzie zapalil mi sie check jak jechalem na benie. wyrzucilo zbyt wysokie napiecie na wtryskiwaczu. o co chodzi do dzis nie wiem. net raczej milczy w tym temacie
Powrót do góry
bunkerites

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 13:59
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


Sprawdzales kompresje silnika? wogle jaki masz przebieg ? z faktem zmulenia wiaze sie wiele czynnikow,od kabli po wydech....
Powrót do góry
bunkerites

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 21:59
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


wez spawdz cisnienie na cylindrach, u mnie na 4 teraz pocisne do 140
Powrót do góry
adam1004a

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 22:46
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra F silnik C16SE brak mocy


przebieg mam 190 tys. nowe kable, filtry itp. max vmax to 175km/h imho to wydech. rure mam sucha nic nie kopci. co do kontroli kompresji to gdzie to sprawdzic i ile kosztuje? powyzej 90km/h przyspiesza w miare dobrze po 130km/h znowu jest gorzej. w poniedzialek idzie do mechanika niech chlopak pomysli. z tego co czytalem to przy lpg kat wymieka predzej
zreszta na bieku jalowym wydech wpada w wibracje i jak sie mocno nagrzeje to go czasem czuc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelZafira

34 900

2012r.

167 958 km

mazowieckie

OpelAstra

47 900

2020r.

96 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

28 900

2013r.

237 214 km

mazowieckie

OpelVectra

8 990

2004r.

224 549 km

pomorskie

OpelCorsa

14 800

2007r.

184 613 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System