Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Wyświetlacz w Oplu Corsie B.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Patryczek18

Dyskutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żuromin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Mar 2010, 21:47
Temat postu:

Wyświetlacz w Oplu Corsie B.


Witam! Mam Pytanie odnośnie wyświetlacza w Oplu Corsie B 1994r. Chodzi mi o wyświetlacz który pokazuje godzinę, datę i temperaturę powietrza. Opisze wam dokładnie mój problem. W samochodzie mam włożone radio SONY. Więc przechodzę do konkretów: w samochodzie po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu go wyświetlacz wskazuje mi godzinę, obok datę i temperatury powietrza na zewnątrz nie pokazuje ale podejrzewam że to jest wina czujnika temperatury. <----- to co tutaj napisałem wyświetla się tylko wtedy GDY NIE JEST WłOżONY PANEL RADIA!!! PO WłOżENIU PANELU RADIA TAM GDZIE WYśWIETLA SIę DATA (tj środkowe okienko wyświetlacza) ROBI SIę PUSTO, DATA GINIE I NIE JEST WYśWIETLANE NIC!!! W LEWYM OKIENKU WYśWIETLACZA JEST GODZINA, A W PRAWYM KRESECZKI (tu powinna być tem. powietrza, ale tak jak wyżej napisałem to chyba wina czujnika). Pytałem się kilku gości i dowiedziałęm się że po uruchomieniu radia tam gdzie jest data powinna być wyświetlana stacja radiowa np. rmf fm . radio zet itd. ale uwaga: pod warunkiem że w aucie jest oryginalne radio takie które ma wyjście też na kostkę wyświetlacza. Ja niestety mam radio Sony i nie wiem co robić. Słyszałem też że kable które siedzą w kostce od wyświetlacza można zmostkować bezpośrednio na kostkę główną radia i też powinno działać. Czy ktoś wie jaki jest schemat zmostkowania? Jeśli tak to prosił bym o pomoc. I czy to będzie działało? Bo słyszałem że tak się robi i to działa ale nie współpracuję z wszystkimi radiami i właśnie nie wiem czy z moim soniaczem będzie to współpracowałoSad PROSZę O POMOC!!!
Powrót do góry
fan007

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Opel Corsa B 1.2 94 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 10:56
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Wyświetlacz w Oplu Corsie B.


Mialem podobny przypadek. I musze ci powiedziec ze kiedy wlozylem panel radia (tez mialem sony)to znikala mi data. Wiec wyłączylem radio i wlaczylem spowrotem i wszystko bylo git. A jezeli nie to jedz do mechanika od elektroniki on podłaczy przez specjalne gniazdko swoj sprzet i ci tak ustawi wszystko ze bedzie dobrze. Będzie ci wyswietlac godzine , date , i temperature:)
Mi wszystko do dzisiaj dziala. Nie bylo zadnych komplikacji.
Powrót do góry
Patryczek18

Dyskutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żuromin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 23:04
Temat postu:

re: odpowiedź


Kolego a gdybym chciał uzyskać z mojego radia Sony to żeby pokazywało mi stacje radiowe w okienku gdzie pokazuje się data? (bo tak powinno być po włączeniu radia, gdy radio jest oryginalne oplowskie) Czy da rade to uzyskać na radiu Sony??? Jest możliwe poprzez zmostkowanie???
Powrót do góry
fan007

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Opel Corsa B 1.2 94 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 09:59
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Wyświetlacz w Oplu Corsie B.


oj. Tego kolego nie moge ci powiedziec poniewaz mi taki gosc tak zrobil ze mam date . A radio mam takie ze na wyswietlaczu od radia wyswietla stacje radiowe. Ale mysle że da rade tak zrobic. NIe wiem na 100% no ale moze idzie tak zrobic.
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 12:06
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Wyświetlacz w Oplu Corsie B.


Spróbuj zadać pytanie tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum72.html
zapewniam Cię że uzyskasz odpowiedź, tam są fachowcy. Gdy uzyskasz odpowiedź to podziel się nią z nami tutaj.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 12:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Patryczek18

Dyskutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żuromin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 13:04
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Wyświetlacz w Oplu Corsie B.


No na moim radyjku też są wyświetlane stacje radiowe. Ale lepiej i w pełni dobrze by było gdyby też pokazywało na wyświetlaczu Smile jestem dosyć dokładny i lubie jak jest to co być powinno hehe Smile
Powrót do góry
Patryczek18

Dyskutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żuromin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 13:13
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Wyświetlacz w Oplu Corsie B.


Koledzy a zobaczcie to, znalazłem to wczoraj i jest dokładnie rozpisane jak to zrobić. Myślicie że to wypali??? Złącze do którego poszukuję rozwiązania jest na tej stronie rozrysowane jako pierwsze, niżej natomiast jest pokazane rozwiązanie podłączenia tego złącza poprzez zmostkowanie. I tam gdzie zaczynają się zdjęcia wyświetlaczy, zdjęcie mojego wyświetlacza też jest jako pierwsze. Wystarczy uważnie przeczytać i będzie wszystko jasne co jest do czego. Tu macie link: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/opeldisp.htm
Powrót do góry
Bysku

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: opel corsa
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 21:31
Temat postu:

Wyświetlacz w Oplu Corsie B


Kolego nie wiem czy wiesz ale spróbuj założyć [u]przewud[/u] zerowy czyli [u]mase[/u] bezpośrednio na radio ale najpierw [b]znajć[/b] kabel plusowy który jest aktywny nawet bez zapłonu.Daj znać.
[b]Popraw rażące błędy.[/b]
Powrót do góry
Patryczek18

Dyskutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żuromin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 21:40
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Wyświetlacz w Oplu Corsie B.


Mam w samochodzie immobilizer i radio bez zapłonu mi nie działa. Musze przekręcić kluczyk na zapłon i wtedy dopiero radio dostaje prąd. Czy w tym przypadku na plusie radia jest prąd jak nie jest przekręcony kluczyk???
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 23:00
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Wyświetlacz w Oplu Corsie B.


Na pewno nie ma prądu w "plusie", bo gdy by był, to byś radio uruchomił bez załączania stacyjki. Co najwyżej jest prąd (+) w innym przewodzie podtrzymującym pamięć w radiu.
Powrót do góry
Patryczek18

Dyskutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żuromin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 15:22
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Wyświetlacz w Oplu Corsie B.


Tak pamięć radia jest podtrzymywana. Ustawienia radia i zapisane stacje radiowe się nie kasują.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelCombo

60 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie

OpelAstra

12 900

2008r.

239 265 km

mazowieckie

OpelAstra

54 900

2020r.

52 000 km

mazowieckie

OpelMokka

62 800

2019r.

115 000 km

małopolskie

OpelVivaro

99 000

2018r.

245 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System