Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Parowanie szyb



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Etienne

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sie 2006, 21:03
Temat postu:

Parowanie szyb


Mam problem z parowaniem szyb. Mój model Opel Astra 1.4. Dzieje się to zwykle gdy temparatura spada ponożej 20 stopni i pada deszcz. Szyby bardzo szybko parują i nie pomaga nawet maksymalny nadmuch.
Powrót do góry
jewciu_r

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sie 2006, 09:46
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Parowanie szyb


U mnie w asterce jest ten sam problem tzn paruja strasznie szyby.Pomaga włączenie ciepłego ogrzewania (3 stopien) i otwarcie delikatne szyb. Jest to dobry sposób ale nie wtedy gdy leje jak z cebra.Filtr przeciwpyłkowy-kabinowy mam wymieniony ale zauważyłem ze jest mokry-a tak nie powinno być.Ponieważ z problemem się jeszcze nie uporałem-w niedalekiej przyszłości (na dniach) mam zamiar poprawic-podkleic uszczelkę na osłonie filtra i dokladnie umieścić w rowku mocującym.Mam nadzieję że to pomoże mi rozwiązac problem z parowaniem szyb.Na pewno napisze jeszcze czy cos się zmieniło Smile.
PS Proszę o ewentualną wskazówkę co dodatkowo ewentualnie powinienem uszczelnic i w jaki sposób w podszybiu
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
MAT

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Sie 2006, 20:05
Temat postu:

Parowanie szyb


Filtr pylkow jest mokry bo zalewa go woda z przedniej szyby. Najprawdopodobniej oslona szyby (ta plastikowa u dolu) nie przylega dokladnie i podczas deszczu woda zalewa filtr. Ja podkleilem ja silikonem. POMOGŁO !!! Teraz jest sucho i szyby nie paruja.
Powrót do góry
Roberciak

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Paź 2006, 10:04
Temat postu:

Parowanie szyb raz jeszcze.


Najwazniejsza sprawa , ktora powoduje parowanie przedniej w a w dalszej kolejnosci bocznych szyb jest MOKRY FILTR PRZECIWPYLKOWY! Tak jak napisal kolega Mat , trzeba bezwzglednie byc pewnym jego suchosci oraz czystosci.Ja kupuje orginalne filtry po 19 zl wiec nie oszczedzam na tym ,zwlaszcza latem gdy sie kurzy niemilosiernie.Niestety w wielu autach uszczelka powodujaca utrzymywanie filtru w stanie suchym odkleja sie , najczesciej z z powodu zabrudzenia,zatluszczenia listwy na ktorej powinna sie trzymac.Warto zastanowic sie nat zakupem takiej uszczelki gdy klejenie nie pomaga.Sprezystosc gumy nie jest wieczna i czesci takie traca swoje wlasciwosci.Odradzam uszczelki ze szrotow.Sa do niczego czesto w gorszym stanie niz aktualne.Chyba wyczerpalismy temat.
Roberciak
_________________
Zdrowka zycze!
Powrót do góry
Utry

Dyskutant



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 79


Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 21 Lut 2007, 11:34
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Parowanie szyb


Ja mam Astre II i też miałem problem z parowaniem szyb. Okazało się że padł mi silniczek od zamkniętego obiegu. Zamknął mi klapke od wlotu świeżego powietrza z zewnątrz i padł. Odpiałem go, otworzyłem dopływ powietrza i wszystko gro Smile Polecam sprawdzić Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Lut 2007, 11:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Zales

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Mar 2007, 14:28
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Parowanie szyb


Jak sie dostac do tego filtra??
Pytam bo juz nie wyrabiam z tymi szybami.
W lato jeszcze pol biedy,ale zima to koszmar..
Powrót do góry
gadu-gadu
edafton

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Maj 2007, 14:32
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Parowanie szyb


Zales napisał:
Jak sie dostac do tego filtra??
Pytam bo juz nie wyrabiam z tymi szybami.
W lato jeszcze pol biedy,ale zima to koszmar..


Po otwarciu maski zobaczysz pod samą szybą plastikową osłonę.Trzeba zdjąć gumową uszczelkę i wyciągnąć ten plastik,gdy to zrobisz to filtr będziesz już widział.Ja miałemten sam problem.Wywaliłem filtr i jeżdże na razie bez.Pomogło,ale faktycznie trzeba coś poprawić z uszczelnieniem,bo przy padającym deszczu lub myciu autka dostaje się tam woda.
_________________
Daniel
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Nadwozie.


OpelAstra

21 990

2011r.

234 000 km

wielkopolskie

OpelInsignia

61 800

2018r.

176 000 km

śląskie

OpelInsignia

19 900

2009r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelCorsa

13 800

2012r.

189 000 km

mazowieckie

OpelAstra

31 999

2011r.

268 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System