Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Parowanie szyb



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Etienne

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sie 2006, 21:03
Temat postu:

Parowanie szyb


Mam problem z parowaniem szyb. Mój model Opel Astra 1.4. Dzieje się to zwykle gdy temparatura spada ponożej 20 stopni i pada deszcz. Szyby bardzo szybko parują i nie pomaga nawet maksymalny nadmuch.
Powrót do góry
jewciu_r

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sie 2006, 09:46
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Parowanie szyb


U mnie w asterce jest ten sam problem tzn paruja strasznie szyby.Pomaga włączenie ciepłego ogrzewania (3 stopien) i otwarcie delikatne szyb. Jest to dobry sposób ale nie wtedy gdy leje jak z cebra.Filtr przeciwpyłkowy-kabinowy mam wymieniony ale zauważyłem ze jest mokry-a tak nie powinno być.Ponieważ z problemem się jeszcze nie uporałem-w niedalekiej przyszłości (na dniach) mam zamiar poprawic-podkleic uszczelkę na osłonie filtra i dokladnie umieścić w rowku mocującym.Mam nadzieję że to pomoże mi rozwiązac problem z parowaniem szyb.Na pewno napisze jeszcze czy cos się zmieniło Smile.
PS Proszę o ewentualną wskazówkę co dodatkowo ewentualnie powinienem uszczelnic i w jaki sposób w podszybiu
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
MAT

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Sie 2006, 20:05
Temat postu:

Parowanie szyb


Filtr pylkow jest mokry bo zalewa go woda z przedniej szyby. Najprawdopodobniej oslona szyby (ta plastikowa u dolu) nie przylega dokladnie i podczas deszczu woda zalewa filtr. Ja podkleilem ja silikonem. POMOGŁO !!! Teraz jest sucho i szyby nie paruja.
Powrót do góry
Roberciak

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Paź 2006, 10:04
Temat postu:

Parowanie szyb raz jeszcze.


Najwazniejsza sprawa , ktora powoduje parowanie przedniej w a w dalszej kolejnosci bocznych szyb jest MOKRY FILTR PRZECIWPYLKOWY! Tak jak napisal kolega Mat , trzeba bezwzglednie byc pewnym jego suchosci oraz czystosci.Ja kupuje orginalne filtry po 19 zl wiec nie oszczedzam na tym ,zwlaszcza latem gdy sie kurzy niemilosiernie.Niestety w wielu autach uszczelka powodujaca utrzymywanie filtru w stanie suchym odkleja sie , najczesciej z z powodu zabrudzenia,zatluszczenia listwy na ktorej powinna sie trzymac.Warto zastanowic sie nat zakupem takiej uszczelki gdy klejenie nie pomaga.Sprezystosc gumy nie jest wieczna i czesci takie traca swoje wlasciwosci.Odradzam uszczelki ze szrotow.Sa do niczego czesto w gorszym stanie niz aktualne.Chyba wyczerpalismy temat.
Roberciak
_________________
Zdrowka zycze!
Powrót do góry
Utry

Dyskutant



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 79


Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 21 Lut 2007, 11:34
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Parowanie szyb


Ja mam Astre II i też miałem problem z parowaniem szyb. Okazało się że padł mi silniczek od zamkniętego obiegu. Zamknął mi klapke od wlotu świeżego powietrza z zewnątrz i padł. Odpiałem go, otworzyłem dopływ powietrza i wszystko gro Smile Polecam sprawdzić Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Lut 2007, 11:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Zales

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Mar 2007, 14:28
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Parowanie szyb


Jak sie dostac do tego filtra??
Pytam bo juz nie wyrabiam z tymi szybami.
W lato jeszcze pol biedy,ale zima to koszmar..
Powrót do góry
gadu-gadu
edafton

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Maj 2007, 14:32
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Parowanie szyb


Zales napisał:
Jak sie dostac do tego filtra??
Pytam bo juz nie wyrabiam z tymi szybami.
W lato jeszcze pol biedy,ale zima to koszmar..


Po otwarciu maski zobaczysz pod samą szybą plastikową osłonę.Trzeba zdjąć gumową uszczelkę i wyciągnąć ten plastik,gdy to zrobisz to filtr będziesz już widział.Ja miałemten sam problem.Wywaliłem filtr i jeżdże na razie bez.Pomogło,ale faktycznie trzeba coś poprawić z uszczelnieniem,bo przy padającym deszczu lub myciu autka dostaje się tam woda.
_________________
Daniel
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Nadwozie.


OpelAstra

38 900

2018r.

122 000 km

mazowieckie

OpelCombo

43 900

2017r.

118 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

92 300

2018r.

103 321 km

podkarpackie

OpelAstra

27 990

2014r.

229 833 km

pomorskie

OpelMokka

49 900

2016r.

155 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System