Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Wymiana płynu w chłodnicy Opel Astra II



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
idaa

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Gru 2007, 22:35
Temat postu:

Wymiana płynu w chłodnicy Opel Astra II


Witam
Kupiłam Opla Astrę II kombi, 2.0 DTL, rocznik 99. Zmieniłam olej, filtry, chciałam zmienić płyn w chłodnicy i....tu zagwozdka Smile. Nie ma korka spustowego. Nie wiem jaki płyn tam jest i kiedy był wlany, a przemarzalność ma tylko do -17 stopni. Czy ktoś mógłby mi pomóc i poradzić jak to zrobić?
Pozdrawiam
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 06 Gru 2007, 13:33
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wymiana płynu w chłodnicy Opel Astra II


wodę spuszcza się zdejmując dolnego węża z chłodnicy nie pamiętam czy jest jeszcze korek w bloku
ważne jest żeby nagrzewnica była otwarta i po zalaniu nowym płynem należy dobrze odpowietrzyć układ !!
_________________
piotr
Powrót do góry
idaa

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Gru 2007, 16:07
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wymiana płynu w chłodnicy Opel Astra II


Gdyby to było takie proste, nie prosiłabym o pomoc. Smile Napisałam, że nie ma korka. Nie da się też odłączyć przewodów bo są metalowe...
Powrót do góry
wiagra00

Dyskutant



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 91


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Gru 2007, 22:48
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wymiana płynu w chłodnicy Opel Astra II


metalowe przewody to chyba od klimy sa woda jest zawsze na gumowych musza byc elastyczne gdyz chlodnica jest montowana na stale do karoserii a silnik pracujac wychyla sie i kazde sztywne polaczenie by peklo spojrz jeszcze raz musialas cos przeoczyc
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Gru 2007, 02:17
Temat postu:

wymiana płynu


Siemka
Jeśli masz problemy z wymianą płynu zleć tą czynność w warsztacie mechaniki samochodowej.
Sama wymiana może nie jest skomplikowana ale trzeba pamiętać , że płyn chłodzący jest gorący i nieumiejętna obsługa grozi poparzeniem dłoni lub innych części ciała.???
Jeśli nie chcesz wymieniać płynu a zwiększyć jego teperaturę zamarzania. Zastosuj koncentrat i dolej do istniejącego płynu.
Napewno przy pomiarze wskazania będą zadawalające.
Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 08 Gru 2007, 02:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
idaa

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Gru 2007, 21:03
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wymiana płynu w chłodnicy Opel Astra II


Nie bardzo mnie stać na autoryzowany serwis, chciałam żeby wymienił mi to kolega, on ma warsztat. Ale on z kolei nie chce nic uszkodzić, dlatego spytałam... Trudność polega na tym, że przewody od chłodnicy wychodzą górą i odłączenie ich niewiele da. Miałam nadzieję, że istnieje jakiś mało inwazyjny sposób wymiany tego płynu. Jeśli chodzi o koncentrat, to roważałam taką opcję. Nie wiem jednak jaki płyn tam jest wlany Sad . Samochód nie miał książki serwisowej.
Powrót do góry
eti12

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 12:38
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wymiana płynu w chłodnicy Opel Astra II


idaa napisał:
Nie bardzo mnie stać na autoryzowany serwis, chciałam żeby wymienił mi to kolega, on ma warsztat. Ale on z kolei nie chce nic uszkodzić, dlatego spytałam... Trudność polega na tym, że przewody od chłodnicy wychodzą górą i odłączenie ich niewiele da. Miałam nadzieję, że istnieje jakiś mało inwazyjny sposób wymiany tego płynu. Jeśli chodzi o koncentrat, to roważałam taką opcję. Nie wiem jednak jaki płyn tam jest wlany Sad . Samochód nie miał książki serwisowej.


Mam nadzieje ze to nie po fakcie pisze. Ale ja cóż proponuje by nagrzać silnik tak by "termostat" puścił. Następnie ściągnąć dolny wąż z chlodnicy, przy czym należy uważać by sie nie poparzyć! Woda może mieć koło 70 stopni i odkręcić korek od zbiornika wyrównawczego.
Woda powinna polecieć siurkiem. A no i jeszcze jedno by operacje wykonać na wyłączonym już silniku co by pompa wodna na sucho nie pracowała
Powrót do góry
idaa

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 17:14
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wymiana płynu w chłodnicy Opel Astra II


Serdecznie dziękuję za te wszystkie podpowiedzi. Już udało mi się zmienić ten płyn. Okazało się, że w dole chłodnicy, nieco od tyłu ukryty był malutki korek. Udało się spuścić stary płyn. Pewnie zszedł niecały, bo weszło nowego ok 5,5 litra. Ale trudno. Stary był bardzo zużyty i dolewanie koncentratu niewiele by zmieniło. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
eti12

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 18:50
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wymiana płynu w chłodnicy Opel Astra II


idaa napisał:
Serdecznie dziękuję za te wszystkie podpowiedzi. Już udało mi się zmienić ten płyn. Okazało się, że w dole chłodnicy, nieco od tyłu ukryty był malutki korek. Udało się spuścić stary płyn. Pewnie zszedł niecały, bo weszło nowego ok 5,5 litra. Ale trudno. Stary był bardzo zużyty i dolewanie koncentratu niewiele by zmieniło. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Smile

Ciesze sie ze sie udało. Cóż z tego co widziałem na większości tych koncentratów to zaleca sie wymianę co 100tys km lub co 3 no może maksymalnie pięć latek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

46 900

2020r.

122 000 km

mazowieckie

OpelAstra

54 900

2021r.

50 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

68 900

2019r.

95 000 km

mazowieckie

OpelAstra

12 500

2009r.

240 000 km

pomorskie

OpelCorsa

47 900

2020r.

79 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System