Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Vectra 1.8 kontrolka silnika swieci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
muzzy2006

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Gru 2007, 02:52
Temat postu:

Vectra 1.8 kontrolka silnika swieci


Witam wszystkich.mam vectre 1.8 16v rok97.od pewnego czasu zapal mi sie kontrolka silnika w aucie.wtedy auto traci na mocy i wkreca sie jedynie do 4.5tys obrotow efekt odciecia paliwa.na samym poczatku zgaszenie silnika i ponowne jego uruchomienie dawalo efekt ze kontrolka gasla i silnik pracowal dobrze i wkrecal sie.ale z biegiem czasu przestalo to dzialac.i teraz pali sie przewaznie caly czas.nieraz gdy silnik jest zimny nieraz odpalesilnik i jest ok a nieraz swieci.mialem jeszcze wczesniej problem z akumulatorem byl stary i przy odpalaniu kasowala sie data i przejechane kilosy .czy to moglo byc przyczyna jakiegos bledu w aucie. prosze o porade dzieki z gory.jeszcze jedno silnik przy zasfieconej kontrolce pracuje rowno ale nieraz zdarza mu sie zgasnac
Powrót do góry
Tooomek

Dyskutant



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Astra G 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Gru 2007, 10:25
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra 1.8 kontrolka silnika swieci


Cześć
Zapalająca sie kontrolka świadczy o błędzie w układzie elektronicznym silnika. Proponuję zczytac błędy - albo w serwisie na kompie, albo domowym sposobem opisanym na http://astra.autokacik.pl/.
Wejdź na technika - wykryj to sam. W vectrze tez będzie działało.
_________________
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 07 Gru 2007, 11:13
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra 1.8 kontrolka silnika swieci


trzeba podpiąć auto pod komputer ale to mi wygląda na błąd wtryskiwaczy albo któryś się zawiesza labo nie styka trzeba by też przepatrzeć elektrykę
_________________
piotr
Powrót do góry
muzzy2006

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Gru 2007, 20:23
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra 1.8 kontrolka silnika swieci


dziekuje za pomoc bede probowal sposobem domowym jak mi sie uda to napisze.do uslyszenia dzieki
Powrót do góry
mija

Czytelnik



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Cze 2008, 18:41
Temat postu:

Vectra 1.8 kontrolka silnika swieci


Witam, mam podobny problem. Mam vectrę 1,9 CDTI z 2004r i po uruchomieniu silnika włącza się kontrolka "klucza", objawy podobne do opisanych powyżej tryb awaryjny, brak mocy. Nie pomaga wyłączenie silnika, do tego wszystkiego zapala się kontrolka silnika i teraz już wiem, że dalsze przeciąganie jazdy w tym stanie doprowadza do całkowitego unieruchomienia samochodu . Pierwsza diagnoza mechanika to zapchany filtr cząteczek stałych. Na szczęście udało się go wyczyścić ale jednak problem nie zniknął. Kolejnym krokiem było udanie się do serwisu (gdyż mechanik nic więcej nie mógł zrobić)... po skasowaniu błędów, wypaleniu wspomnianego czujnika podczas jazdy testowej objawy powróciły, znów pali się kontrolka "klucza", silnik ledwo co się rozrkęca, jeździ się z szybkością "malucha". W serwisie dodatkowo poinformowali mnie, że "walczą" z podobnym problemem od długiego czasu u innego klienta i rozkładają ręce. Nie mają pojęcia co to może być i nie są w stanie określić przyczyny. Może spotkaliście się z takim problemem już wcześniej, nie mam pojęcia kto skoro nie autoryzowany serwis Opla może mi teraz pomóc.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Cze 2008, 18:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
fifek

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Vectra B 1.8 16V 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Lip 2008, 00:19
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra 1.8 kontrolka silnika swieci


ktos pisal o zasysaniu powietrza a u mnie przyczyna byla cewka zaplonu do wymiany - tak wksazal komputer i po wymianie jak na razie jest super.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


OpelMokka

49 900

2016r.

155 000 km

wielkopolskie

OpelGrandland X

72 800

2018r.

121 000 km

małopolskie

OpelZafira

9 900

2004r.

223 202 km

łódzkie

OpelAstra

27 900

2011r.

184 214 km

mazowieckie

OpelZafira

39 999

2014r.

152 000 km

dolnośląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System