Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) "Syczący" pedał hamulca.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szikaka

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Focus II / Ford Fusion 1.4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 16 Lip 2010, 23:04
Temat postu:

"Syczący" pedał hamulca.


Witam wszystkich. Odprowadzając dziś moją Asterkę do garażu zauważyłem że przy mocnym naciśnięciu pedału hamulca słuchać spod niego głośne syczenie, a obroty lekko wzrastają do niecałych 10 tyś. jak puszcze pedał spadaja do normalnych na jałowym. Przy lekkim nacisnięciu hamulca jest ok, ale jak wcisne do dechy syczy. Sprawdzałem płyn hamulcowy jest na max. koła suche - co jest grane ? Czy to przez te upały 35 stopniowe czy coś powaznego ?
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sob 17 Lip 2010, 09:49
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) "Syczący" pedał hamulca.


Chyba masz serwo hamulcowe do wymiany. W nim znajduje się membrana plastikowa osadzona na gumowym uszczelniaczu. Jest wytarty ten uszczelniacz lub pękła membrana, przez co silnik zasysa lewe powietrze, co powoduje wzrost obrotów silnika. A w czasie jazdy może występować nieregularna praca silnika oraz spadek mocy. Należy wymienić serwo, bo tego się nie naprawia.
Powrót do góry
Szikaka

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Focus II / Ford Fusion 1.4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 17 Lip 2010, 12:40
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) "Syczący" pedał hamulca.


Dzięki za odpowiedź. Orientujesz sie w kosztach serwa i wymiany ? Nie chcę dać się naciąć.
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 19 Lip 2010, 15:00
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) "Syczący" pedał hamulca.


Nie, nie orientuję się w kosztach, ale popatrz na allegro, lub w sklepach internetowych, będziesz miał jako taki pogląd na sprawy cen.Jeśli masz jako takie przygotowanie mechaniczne to wymienisz sobie sam, jest to trochę skomplikowane i trudne w rozkręcaniu, ale prawie każdy powinien sobie dać radę z wymianą serwa.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Szikaka

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Focus II / Ford Fusion 1.4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 21 Lip 2010, 12:02
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) "Syczący" pedał hamulca.


Dzięki za pomoc. Jeszcze jedno, niektórzy mi mówili, ze to niekoniecznie serwo tylko jakis przedów podcisnieniowy może byc uszkodzony - jest tak mozliwość ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 21 Lip 2010, 12:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Czw 22 Lip 2010, 22:40
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) "Syczący" pedał hamulca.


No, jest taka możliwość, To może być przewód podciśnieniowy od serwa.
Powrót do góry
Szikaka

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Focus II / Ford Fusion 1.4
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 25 Lip 2010, 23:00
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) "Syczący" pedał hamulca.


dzieki za info.
Panowie, jeszcze jedno pytanie, żeby wyeliminować ewentualne uszkodzenie przewodu podcisnieniowego. Czy po odłączeniu przewodu od serwa, przy włączonym silniku, i zatkaniu tego przewodu palcem, nie powinien zgasnąć silnik ??? Ostatnio tak własnie zrobiłem, zdjąłem go z serwa i sprawdzałem czy zasysa. Mocno zasysał, ale po calkowitym zatkaniu silnik nadal pracował.
Druga sprawa, to kwestia "twardego pedału hamulca" - do połowy schodzi leciutko, jakby wszystko było ok, dopiero przy samym końcu zaczyna stawać się twardy. Jedni mówia że przewód inni że serwo.
Zamówiłem juz przewód na podmiankę ale musze na niego czekać do srody bo nie mają, a chciałbym wykluczyć jedna z ustarek żeby mnie nie skroili w warsztacie - tam moga wymienic tylko np. kabel a powiedziec ze trzeba było wymienic lub zaprawic serwo i kasa leci.
Trzecia sprawa, to jak odłączyć przewód podcisnieniowy od komory silnika? Tam jest chyba jakaś szybkozłączka z zółtym paskiem - jak to zdjąć żeb nie zwalić ?
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pią 30 Lip 2010, 22:17
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) "Syczący" pedał hamulca.


Późno bo późno odpisuję. Po zdjęciu przewodu z serwa samochód może zgasnąć lub nabrać większych obrotów ( taki objaw jak u ciebie przy wciśniętym pedele), ale po zatkaniu go palcem powinien mocno wssać palec i pracować normalnie, tak jak z sprawnym serwem. Jeśli jest przewód nie szczelny to objawy (jw. opisałem) jak przy niesprawnym serwie. Jak go się ściąga z kolektora to trudno mi tu pisać, bo w każdym aucie może być inaczej, ale tak samo. Przeważnie jest założony na wystający króciec i ściśnięty opaską. Ale na mój gust, to masz niesprawne serwo.
Po naprawie napisz co było przyczyną tej niesprawności.
Powrót do góry
Szikaka

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Focus II / Ford Fusion 1.4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 14 Sie 2010, 23:44
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) "Syczący" pedał hamulca.


Witam.
Mój Opel jest juz sprawny. Okazało sie dokładnie to o czym pisałeś, a więc uszkodzone serwo. Po jego wymontowaniu wypadła z niego jakaś okrągła metalowa obręcz. Po zmianie na inne jest ok. Sprawa była torche trudna, bo przy moim silniku nie ma za wiele miejsca na zamontowanie serwa od zewnątrz (praktycznie nie ma go wcale). Nie obyło sie bez wymontowania kilku rzeczy zeby był dostęp m.in pompy abs. Nikt nie chciał sie tym bawić za mniej niz min. 300 PLN, ale udało mi sie za 200 PLN i gra. Serwo za 170 tak wiec wyszło 370, a ja liczyłem min. 500.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy


OpelAstra

15 900

2008r.

216 000 km

śląskie

OpelCombo Life

61 900

2018r.

105 000 km

mazowieckie

OpelCrossland X

66 900

2021r.

34 000 km

mazowieckie

OpelAstra

24 900

2015r.

210 650 km

lubelskie

OpelCorsa

18 900

2011r.

89 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System