Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Motoryzacja ) Posiadam rozbity samochod. Mam kilka pytań?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Polska motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
corvus

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 17:49
Temat postu:

Posiadam rozbity samochod. Mam kilka pytań?


Witam. W sierpniu 2007 kupiłem samochód. Zgłosiłem do urzedu skarbowego ze kupilem. OC jest na moje dane ale samoochod jest nie przerejestrowany.
Miesiąc temu miałem wypadek (nie moja wina) PZU wypłacilo mi odszkodowanie (strata całkowita) dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policje. Mam teraz pytanie czy taki samochód moge rozebrać i sprzedać go na części albo co zrobić zeby pozbyć sie obowiązku dalszego płacenia OC (OC ważne do czerwca)
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 18:36
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Posiadam rozbity samochod. Mam kilka pytań?


Musisz samochód wyrejestrować w urzędzie komunikacji i rozwiązać umowę z ubezpieczycielem. Aby wyrejestrować auto musisz mieć kwit o złomowaniu auta, myślę że jeśli pojedziesz na szrot który prowadzi autokasację z umową i kwitem od policji to powinni przyjąć i wystawić zaświadczenie. Co do rozbiórki i sprzedaży na części to wydaje mi się że wystarczy rozwiązać umowę z ubezpieczycielem tylko nie wiem za bardzo jak załatwić to z urzedem komunikacji. Dzisiaj będę się widział z kumplem co robił coś podobnego to podpytam jak to załatwiał.
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Gru 2007, 02:46
Temat postu:

Wyrejestrowanie pojazdu


Witam,
Aby dokonać wyrejestrowania na stałe pojazdu mechanicznego należy zgłosić się do referatu wydziału komunikacji miejsca zarejestrowania pojazdu. Tam trzeba pobrać druki,
http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/druki.html?co=show&type=pdf&dr_id=40884 /wniosek/
http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/druki.html?co=show&type=pdf&dr_id=15706 druk /
http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/druki.html?co=show&type=doc&dr_id=40857 opłatę 10 zł.
Zgodnie z ustawa z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz.U.Nr 25, poz.202 z późn.zm.),
rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2005 r. w sprawie sposobu unieważniania dokumentów pojazdów wycofanych z eksploatacji, wzorów zaświadczeń wydawanych dla tych pojazdów, sposobu przechowywania zaświadczeń oraz prowadzenia ich ewidencji (Dz.U.Nr 62, poz.554),
rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 3 kwietnia 2002 r. w sprawie wysokości opłaty będącej warunkiem wyrejestrowania pojazdu w przypadku udokumentowanej trwałej i zupełenj utraty pojazdu bez zmiany w zakresie prawa własności (Dz.U.Nr 44, poz.419 z późn.zm.),

Po werejestrowaniu trzeba wypowiedziedzieć umowę ubezpieczenia .Zgodnie z ustawą;
Art. 33.
Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ulega rozwiązaniu:
1) z upływem okresu, na który została zawarta;
2) z chwilą wyrejestrowania pojazdu mechanicznego;USTAWA
z dnia 22 maja 2003 r.
o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu
Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych
Auto można rozebrać ,pozostałe przekazać na złomowanie.
Pozdrawiam.

Ps. druki powinny być identyczne we wszystkich gmiach ???.,pozostałe procedury sprawdź osobiście.
_________________
XXX
Powrót do góry
corvus

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Gru 2007, 15:15
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Posiadam rozbity samochod. Mam kilka pytań?


Witam!

Dzięki za odpowiedz. Czyli jak dobrze zrozumiałem wykręcam z samochodu co mi jest potrzebne a reszte przekazuje na złomowanie tam dostaje zaświadczenie ze zlomowałem niekompletny samochód (tu pytanie czy moga zadać odemnie jakis pieniedzy ze samochód nie jest w jednym kawałku)
następnie ide do wydziału komunikacji aby wyrejestrować samochód i na koncu do PZU. Wszystko to wydaje sie proste zobaczymy jak to jest w praktyce. Jeszcze raz dziękuje za odpowiedz i życze w szystkiego najlepszego w nowym roku.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Gru 2007, 03:33
Temat postu:

Wyrejestrowanie pojazdu


Witam,

Pierwsze bym pojechał na punkt gdzie skupują takie wraki. A potem do urzędu i ubezpieczyciela.
Pozdrawiam.

Ps Szczęśliwego Nowego 2008 Roku.
_________________
XXX
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 31 Gru 2007, 03:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marianek20

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 16:48
Temat postu:

Re: Posiadam rozbity samochod. Mam kilka pytań?


corvus napisał:
Witam. W sierpniu 2007 kupiłem samochód. Zgłosiłem do urzedu skarbowego ze kupilem. OC jest na moje dane ale samoochod jest nie przerejestrowany.
Miesiąc temu miałem wypadek (nie moja wina) PZU wypłacilo mi odszkodowanie (strata całkowita) dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policje. Mam teraz pytanie czy taki samochód moge rozebrać i sprzedać go na części albo co zrobić zeby pozbyć sie obowiązku dalszego płacenia OC (OC ważne do czerwca)


znam dobre forum w tej tematyce, wejdź tutaj:
www.odzyskaj.info
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2008, 21:54
Temat postu:

Re: Posiadam rozbity samochod. Mam kilka pytań?


corvus napisał:
Witam. W sierpniu 2007 kupiłem samochód. Zgłosiłem do urzedu skarbowego ze kupilem. OC jest na moje dane ale samoochod jest nie przerejestrowany.
Miesiąc temu miałem wypadek (nie moja wina) PZU wypłacilo mi odszkodowanie (strata całkowita) dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policje. Mam teraz pytanie czy taki samochód moge rozebrać i sprzedać go na części albo co zrobić zeby pozbyć sie obowiązku dalszego płacenia OC (OC ważne do czerwca)

Witam,
Czy możesz powiedziec ,przekazać informacje jak udało się załatwić ten problem .
Jesli możesz się podzielic swoim doświadczeniem .
Dzięki.
Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
matiz

Dyskutant



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: HYUNDAI GETZ. 1,1 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 21:17
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Posiadam rozbity samochod. Mam kilka pytań?


WITAM SAM JESTEM CIEKAW JAK ZAŁATWIŁES SPRAWE PODZIEL SIE INFORMACJA POZDRAWIAM
Embarassed
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Polska motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Motoryzacja ) Polska motoryzacja


OpelVectra

11 900

2003r.

258 000 km

wielkopolskie

OpelInsignia

54 990

2017r.

242 000 km

wielkopolskie

OpelZafira

17 900

2008r.

208 127 km

śląskie

OpelInsignia

112 300

2021r.

36 825 km

podkarpackie

OpelCorsa

40 990

2019r.

90 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System