Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Omega ) [2.0 16v LPG] Nie odpala na PB. 4.5V na pompie paliwa.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Omega ) Elektronika/elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
evo512

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: W202 2.0 kompressor 192 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Gru 2013, 20:22
Temat postu:

[2.0 16v LPG] Nie odpala na PB. 4.5V na pompie paliwa.


Witam! mam problem z moja omega 2.0 16v. Gdy psiknę benzyna w filtr paliwa auto odpala i przełącza sie od razu na gaz, lecz kompletnie nie chodzi na benzynie. Wymieniłem już pompę paliwa, sterownik silnika, przekaźnik pompy i nadal nic. Zasilanie jakie jest na pompie paliwa to 4.5V gdy zmostkuje przekaźnik jest prawidłowe 12V lecz auto i tak nie odpala. Świeci się cały czas kontrolka silnika, gdy chce odczytać błędy przez zwarcie pinów nic to nie daje dalej mruga jak głupia. Dodam może ze bezpośrednio do kabli od kompa jest podłączony modulator gazu (BRC) lecz ostatnio je złączyłem i dalej nic. Kontrola przestaje migać tylko po wyjęciu bezpiecznika od gazu. Ps. Immo jest zaślepiony jakaś zworka na której jest logo GM.
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Czw 19 Gru 2013, 23:33
Temat postu:

Nie odpala na PB. 4.5V na pompie paliwa.


witaj kolego, podaj rok produkcji bo niby skąd mam wiedzieć, bo nie wiem czy masz gaznik czy już listwa paliwowa. Ale podejrzewam że listwe paliwową masz, więc możesz wężyk wyjąc paliwowy i wtedy sprawdzić czy paliwo leci (kluczykiem przekręcasz na zapłon, odczekasz i wyłączyć) tak kilka razy i wtedy będziesz wiedział gdzie leży przyczyna. Pozdrawiam
Powrót do góry
evo512

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: W202 2.0 kompressor 192 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Gru 2013, 00:47
Temat postu:

Re: Nie odpala na PB. 4.5V na pompie paliwa.


Mercel napisał:
witaj kolego, podaj rok produkcji bo niby skąd mam wiedzieć, bo nie wiem czy masz gaznik czy już listwa paliwowa. Ale podejrzewam że listwe paliwową masz, więc możesz wężyk wyjąc paliwowy i wtedy sprawdzić czy paliwo leci (kluczykiem przekręcasz na zapłon, odczekasz i wyłączyć) tak kilka razy i wtedy będziesz wiedział gdzie leży przyczyna. Pozdrawiam


95r Omega B 2.0 16v 136KM gaz zwykly, listwa oczywiscie. Sprawdzalem na odpowietrzniku, jak zmostkuje badz podlacze na krotko pompe tryska jak nie to nie. Bardziej mysle ze cos w elektryce jest nie tak, jutro odlacze w ogole cala instalacje gazowa i zobacze czy wtedy bedzie chociaz te 4.5V. Pozdrawiam
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Pią 20 Gru 2013, 19:03
Temat postu:

Nie odpala na PB. 4.5V na pompie paliwa.


witaj kolego, podłącz wszystko tak jak było i na listwie paliwowej jest zaworek jakby wentyl, najlepiej zdejmij przewód paliwa który idzie do listwy paliwowej jeśli pójdzie, to masz przyczyne już zawór paliwowy na listwie. Napewno nazbierał brudu z baku. Pozdrawiam Wykręć listwe paliwową i je przeczysz a nastepnie kilka razy przekręcić kluczykiem i wtedy ci odpali.
Powrót do góry
koles43

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 303
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard/zachodniopomorskie
Posiadane auto: C 5 sedan automat 2009 2.0 benzyna + LPG
Piwa: 78/0
Wysłany: Sob 21 Gru 2013, 01:59
Temat postu:

Re: Nie odpala na PB. 4.5V na pompie paliwa.


Mercel napisał:
witaj kolego, podłącz wszystko tak jak było i na listwie paliwowej jest zaworek jakby wentyl, najlepiej zdejmij przewód paliwa który idzie do listwy paliwowej jeśli pójdzie, to masz przyczyne już zawór paliwowy na listwie. Napewno nazbierał brudu z baku. Pozdrawiam Wykręć listwe paliwową i je przeczysz a nastepnie kilka razy przekręcić kluczykiem i wtedy ci odpali.


co ma czyszczenie listwy jak kolega pisze o anomaljach z prądem na pompie ma 4,5 V
_________________
Citroen C5
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Sob 21 Gru 2013, 01:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
evo512

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: W202 2.0 kompressor 192 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Gru 2013, 22:30
Temat postu:

Re: ( Opel Omega ) [2.0 16v LPG] Nie odpala na PB. 4.5V na pompie paliwa.


To jest ta magiczna 'zworka' ktora laczy 2 przewody tu juz wystepuje napiecie 4.5V na wejsciu.

Dość magiczne obejscia, dodam ze kabel zielony szedl az do prawych drzwi, bialo czerwony gdzies w okolicach radia nie moge zlokalizowac gdzie dokladnie no i 2 przekazniki widoczne na zdjeciu. Kabel szary ktory idzie od 1 z kostek szedl do sterownika centralki (gdy je odcielem centralka przestala zyc). Tam na nowo znalazlem to:


Kable ktore ida bezposrednio do modulu centralki maja dziwny niebieski osad.

I final ktory znalazlem pod maska Very Happy Tak niektore z tych kabli ida wlasnie do przekaznikow Smile
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 16:00
Temat postu:

Re: Nie odpala na PB. 4.5V na pompie paliwa.


koles43 napisał:
Mercel napisał:
witaj kolego, podłącz wszystko tak jak było i na listwie paliwowej jest zaworek jakby wentyl, najlepiej zdejmij przewód paliwa który idzie do listwy paliwowej jeśli pójdzie, to masz przyczyne już zawór paliwowy na listwie. Napewno nazbierał brudu z baku. Pozdrawiam Wykręć listwe paliwową i je przeczysz a nastepnie kilka razy przekręcić kluczykiem i wtedy ci odpali.


co ma czyszczenie listwy jak kolega pisze o anomaljach z prądem na pompie ma 4,5 V
tak kolego ma znaczenie, inaczej jest na włączonym zapłonie a inaczej jak pracuje silnik i skoro jest napięcie 4.5V to paliwo na krótko pracuje dopiero jak silnik uruchomi to mamy 12V i kolego wiem bo mam to na co dzień do czynienia. A to co widzę na zdjęciu, miłej zabawy, składaj to wszystko co na zdjęciu widzę lub jedz do elektryka dwa dni i po kłopocie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Omega ) Elektronika/elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Omega »

Opinie o samochodach Opel Omega - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Omega ) Elektronika/elektryka/Komunikaty.


OpelInsignia

27 900

2012r.

246 189 km

mazowieckie

OpelCombo

43 900

2017r.

118 000 km

mazowieckie

OpelVivaro

49 990

2014r.

249 000 km

pomorskie

OpelGrandland X

94 900

2020r.

85 000 km

mazowieckie

OpelVectra

23 000

2008r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System