Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Chlapacze przeciw błotne w Corsie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 20:26
Temat postu:

Chlapacze przeciw błotne w Corsie.


Gdy kupiłem Opla Corsę i po pewnym okresie użytkowana zauważyłem, że auto jest sakramencko ochlapywane błotem z pod przednich kół, gdyż część drogi wiejskiej gdzie mieszkam, jest w złym stanie ( jamy, doły, dziury i błoto) co powodowało, szczególnie - obłocenie całego boku auta nie mówiąc o dolnej części progów i podwozia. Przednie koła zabierając błoto i piasek wyrzucały to na bok karoserii i podwozie, nawet bryzgając lusterka i szyby boczne. Progi od spodu byłe szorowane do gołej blachy, więc coś z tym należało zrobić.
Pomyślałem i zrobiłem, co polecam innym.
Nie miałem akurat przy tej robocie aparatu i nie zrobiłem zdjęć z wykonywanych czynności, ale to nic trudnego. Wystarczy się powzorować na tych zdjęciach które tu zamieszczam i będzie git.
Ja kupiłem dwa chlapacze od Fiata 126p za cenę bardzo śmiesznie niską, chyba 3,50 zł. za jedna sztukę, oraz 6 wkrętów do blachy z większymi główkami, którymi przykręciłem te gumy do plastikowych przednich nadkoli.
Chlapacze należy wysunąć z 4 cm za obrys nadwozia ,aby przy skręcie kół też nie chlapało błotem po karoserii.
Do tyłu już nie zakładałem,ale jeżeli ktoś zechce to i może założyć również do tyłu, aby innym użytkownikom nie bryzgać po szybach i masce. Dawniej był w kodeksie taki wymóg aby samochód osobowy, czy ciężarowy był wyposażone w takie gumy, a dzisiaj zrezygnowano z tego wymogu, co moim skromnym zdanie źle się stało, gdyż nasze drogi są nadal zabłocone i innym i sobie wyrządza się szkody na karoserii i szybach.
Dawniej auta były wyposażane w taki rarytas fabrycznie.
Więc do dzieła, a wygląda to tak po zamontowaniu, gdzie , jak widać na zdjęciach, jest brud na karoserii i progach, a niewyświstana błotem cała karoseria. Przecież piasek działa jak papier ścierny, a może jeszcze lepiej i po takim kilkuletnim szurowaniu mamy dziury w progach i innych miejscach, więc warto zadbać i poświęcić chwilę czasu i przykręcić za parę złotych te gumy do plastikowego nadkola, aby cieszyć oko ładnym wyglądem lakieru i długim użytkowaniem naszych Corsinek.



Tak wygląda lewy chlapacz i bok auta po jeździe po deszczu.



Tak jet przymocowany lewy chlapacz.



Taki jest stan progu za chlapaczem.



Tak jest zamocowany prawy gumowy chlapacz z malucha w Corsie.



Tak wygląda prawy bok nie schlapany błotem, bo ochroniony przez chlapacz.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Manuale


OpelAstra

35 990

2016r.

194 000 km

wielkopolskie

OpelAntara

17 990

2007r.

174 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

27 990

2014r.

229 833 km

pomorskie

OpelZafira

17 900

2008r.

208 127 km

śląskie

OpelMokka

42 900

2015r.

217 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System