Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) Silnik pobiera olej ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AliBabakrk

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Cze 2020, 22:19
Temat postu:

Silnik pobiera olej ?


Witam przymierzam się do kupna nowego pojazdu i między różnymi ogłoszeniami wypatrzyłam sobie 15-letnia go Opla Zafirę w LPG z przebiegiem 173000km. Gdy zapytałam obecnego właściciela co w nim jest do zrobienia jakie posiada wady poinformował mnie o niedziałające wycieraczki z tyłu i że pobiera dużo oleju silnikowegov i że ten model tak ma. Jako że niezbyt znam się na samochodach moje doświadczenie jest jako takie ja bym zapytać was użytkownicy innych Zafirek czy faktycznie tak jest czy jest to objaw mocno wyeksploatowanego silnika. Po drugie czy taki przebieg jest realny w aucie z 2005 roku . sSamochód sprowadzony z Belgii 4 lata temu. Wizualnie jego stan jest bardzo ładny dlatego się zainteresowałam tym ogłoszeniem.
Powrót do góry
kołoauta

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Mazowiecka
Posiadane auto: ford mondeo mk1 1.6 93r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2020, 20:17
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Silnik pobiera olej ?


Mogę mieć ten sam problem. Mam zamiar kupić astrę ale przyjedzie lawetą (uszkodzony silnik, pali lampka oleju). Jeżeli krąży opinia "ten typ tak ma" to musi być coś nie tak z silnikiem. Może jakaś wada fabryczna.
Pobieranie oleju przez silnik można stwierdzić przez wygląd świecy zapłonowej. Izolator powinien mieć barwę jasnej kawy z mlekiem. Zaolejona lub pokryta sadzą potwierdza przedostawanie się oleju do komory spalania.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

37 900

2012r.

146 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelMokka

62 800

2019r.

115 000 km

małopolskie

OpelCorsa

12 490

2007r.

208 147 km

pomorskie

OpelAstra

24 900

2012r.

191 000 km

mazowieckie

OpelAstra

27 900

2011r.

135 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System